Το πανόρμα των προκριματικών
SHARE

Το πανόρμα των προκριματικών

Στη «μάχη» των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου μπαίνουν αύριο οι ομάδες της Ευρώπης.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Βέλγιο    4    10    8-1
Κροατία    4    10    6-2
Σερβία    4    4    6-5
Σκόπια    4    4    3-4
Ουαλία    4    3    3-11
Σκοτία    4    2    2-5

7/9/2012

Κροατία – Σκόπια    1-0
Ουαλία – Βέλγιο    0-2

8/9/2012

Σκωτία – Σερβία    0-0

11/9/2012

Σερβία – Ουαλία    6-1
Βέλγιο – Κροατία    1-1
Σκωτία – Σκόπια    1-1

12/10/2012

Σκόπια – Κροατία    1-2
Σερβία – Βέλγιο    0-3
Ουαλία – Σκωτία    2-1

16/10/2012

Κροατία – Ουαλία    2-0
Βέλγιο – Σκωτία    2-0
Σκόπια – Σερβία    1-0

22/3/2013

Κροατία – Σερβία
Σκόπια – Βέλγιο
Σκωτία – Ουαλία

26/3/2012

Βέλγιο – Σκόπια
Σερβία – Σκωτία
Ουαλία – Κροατία

7/6/2013

Βέλγιο – Σερβία
Κροατία – Σκωτία

6/9/2013

Σκόπια – Ουαλία
Σκωτία – Βέλγιο
Σερβία – Κροατία

11/10/2012

Κροατία –Βέλγιο
Ουαλία – Σκόπια

15/10/2013

Βέλγιο – Ουαλία
Σκωτία – Κροατία
Σερβία – Σκόπια

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Ιταλία    4    10    10-4
Βουλγαρία    4    6    4-3
Τσεχία    3    5    3-1
Αρμενία    3    3    2-4
Δανία    3    2    2-4
Μάλτα    3    0    1-6

7/9/2012

Μάλτα – Αρμενία    0-1
Βουλγαρία – Ιταλία    2-2

8/9/2012

Δανία – Τσεχία    0-0

11/9/2012

Βουλγαρία – Αρμενία    1-0
Ιταλία – Μάλτα     2-0

12/10/2012

Αρμενία – Ιταλία    1-3
Βουλγαρία – Δανία    1-1
Τσεχία – Μάλτα    3-1

16/10/2012

Τσεχία – Βουλγαρία    0-0
Ιταλία – Δανία    3-1

22/3/2013

Βουλγαρία – Μάλτα
Τσεχία - Δανία

26/3/2012

Αρμενία – Τσεχία
Δανία – Βουλγαρία
Μάλτα - Ιταλία

7/6/2013

Αρμενία – Μάλτα
Τσεχία – Ιταλία

11/06/2013

Δανία - Αρμενία

6/9/2013

Τσεχία – Αρμενία
Ιταλία – Βουλγαρία
Μάλτα - Δανία

10/9/2012

Αρμενία – Δανία
Ιταλία – Τσεχία
Μάλτα - Βουλγαρία

11/10/2013

Αρμενία – Βουλγαρία
Δανία – Ιταλία
Μάλτα - Τσεχία

15/10/2013

Βουλγαρία – Τσεχία
Δανία – Μάλτα
Ιταλία – Αρμενία

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Γερμανία    4    10    15-6
Σουηδία    3    7    8-5
Ιρλανδία    3    6    7-8
Αυστρία    3    4    5-2
Καζακστάν    4    1    1-8
Νησιά Φερόε    3    0    2-9

7/9/2012

Καζακστάν – Ιρλανδία    1-2
Γερμανία – Νησιά Φερόε    3-0

11/9/2012

Αυστρία – Γερμανία    1-2
Σουηδία – Καζακστάν    2-0

12/10/2012

Καζακστάν – Αυστρία    0-0
Νησιά Φερόε – Σουηδία    1-2
Ιρλανδία – Γερμανία    1-6

16/10/2012

Αυστρία – Καζακστάν    4-0
Γερμανία – Σουηδία    4-4
Νησιά Φερόε – Ιρλανδία    1-4

22/3/2013

Καζακστάν – Γερμανία
Αυστρία – Νησιά Φερόε
Σουηδία - Ιρλανδία

26/3/2012

Γερμανία – Καζακστάν
Ιρλανδία - Αυστρία

7/6/2013

Αυστρία – Σουηδία
Ιρλανδία – Νησιά Φερόε

11/06/2013

Σουηδία – Νησιά Φερόε

6/9/2013

Καζακστάν – Νησιά Φερόε
Γερμανία – Αυστρία
Ιρλανδία - Σουηδία

10/9/2012

Καζακστάν – Σουηδία
Αυστρία – Ιρλανδία
Νησιά Φερόε - Γερμανία

11/10/2013

Γερμανία – Ιρλανδία
Σουηδία -  Αυστρία
Νησιά Φερόε - Καζακστάν

15/10/2013

Σουηδία – Γερμανία
Νησιά Φερόε – Αυστρία
Ιρλανδία – Καζακστάν

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Ολλανδία    4    12    13-2
Ουγγαρία    4    9    10-5
Ρουμανία    4    9    8-4
Τουρκία    4    3    4-6
Εσθονία    4    3    1-6
Ανδόρα    4    0    0-13

7/9/2012

Εσθονία – Ρουμανία    0-2
Ανδόρα – Ουγγαρία    0-5
Ολλανδία – Τουρκία    2-0

11/9/2012

Ρουμανία – Ανδόρα    4-0
Τουρκία – Εσθονία    3-0
Ουγγαρία – Ολλανδία    1-4

12/10/2012

Εσθονία – Ουγγαρία    0-1
Ολλανδία – Ανδόρα    3-0
Τουρκία – Ρουμανία    0-1

16/10/2012

Ανδόρα – Εσθονία    0-1
Ουγγαρία – Τουρκία    3-1
Ρουμανία – Ολλανδία    1-4

22/3/2013

Ανδόρα – Τουρκία
Ουγγαρία – Ρουμανία
Ολλανδία - Εσθονία

26/3/2012

Εσθονία – Ανδόρα
Ολλανδία – Ρουμανία
Τουρκία - Ουγγαρία

6/9/2013

Εσθονία – Ολλανδία
Ρουμανία – Ουγγαρία
Τουρκία - Ανδόρα

10/9/2012

Ανδόρα – Ολλανδία
Ουγγαρία – Εσθονία
Ρουμανία - Τουρκία

11/10/2013

Ανδόρα – Ρουμανία
Εσθονία – Τουρκία
Ολλανδία – Ουγγαρία

15/10/2013

Ουγγαρία – Ανδόρα
Ρουμανία – Εσθονία
Τουρκία – Ολλανδία

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Ελβετία    4    10    7-1
Νορβηγία    4    7    6-5
Αλβανία    4    6    5-5
Ισλανδία    4    6    4-4
Σλοβενία    4    3    3-6
Κύπρος    4    3    4-8

7/9/2012

Αλβανία – Κύπρος    3-1
Σλοβενία – Ελβετία    0-2
Ισλανδία – Νορβηγία    2-0

11/9/2012

Κύπρος – Ισλανδία    1-0
Νορβηγία – Σλοβενία    2-1
Ελβετία – Αλβανία    2-0

12/10/2012

Αλβανία – Ισλανδία    1-2
Σλοβενία – Κύπρος    2-1
Ελβετία – Νορβηγία    1-1

16/10/2012

Αλβανία – Σλοβενία    1-0
Κύπρος – Νορβηγία    1-3
Ισλανδία – Ελβετία    0-2

22/3/2013

Νορβηγία – Αλβανία
Σλοβενία – Ισλανδία
Κύπρος - Ελβετία

7/6/2013

Αλβανία – Νορβηγία
Ελβετία – Κύπρος
Ισλανδία - Σλοβενία

6/9/2013

Νορβηγία – Κύπρος
Σλοβενία – Αλβανία
Ελβετία - Ισλανδία

10/9/2012

Κύπρος – Σλοβενία
Ισλανδία – Αλβανία
Νορβηγία - Ελβετία

11/10/2013

Αλβανία – Ελβετία
Ισλανδία – Κύπρος
Σλοβενία - Νορβηγία

15/10/2013

Κύπρος – Αλβανία
Νορβηγία – Ισλανδία
Ελβετία – Σλοβενία

6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Ρωσία    4    12    8-0
Ισραήλ    4    7    10-5
Πορτογαλία    4    7    6-3
Βόρεια Ιρλανδία    4    3    3-5
Αζερμπαϊτζάν    4    2    2-6
Λουξεμβούργο    4    1    2-12

7/9/2012

Ρωσία – Βόρεια Ιρλανδία    2-0
Αζερμπαϊτζάν – Ισραήλ    1-1
Λουξεμβούργο – Πορτογαλία    1-2

11/9/2012

Ισραήλ – Ρωσία    0-4
Βόρεια Ιρλανδία – Λουξεμβούργο    1-1
Πορτογαλία – Αζερμπαϊτζάν    3-0

12/10/2012

Λουξεμβούργο – Ισραήλ    0-6
Ρωσία – Πορτογαλία    1-0

16/10/2012

Ισραήλ – Λουξεμβούργο    3-0
Πορτογαλία - Βόρεια Ιρλανδία 1-1
Ρωσία – Αζερμπαϊτζάν    1-0

14/11/2012

Βόρεια Ιρλανδία  - Αζερμπαϊτζάν    1-1

22/3/2013

Ισραήλ – Πορτογαλία
Λουξεμβούργο – Αζερμπαϊτζάν
Βόρεια Ιρλανδία – Ρωσία

26/3/2013

Αζερμπαϊτζάν – Πορτογαλία
Βόρεια Ιρλανδία - Ισραήλ

7/6/2013

Αζερμπαϊτζάν – Λουξεμβούργο
Πορτογαλία - Ρωσία

6/9/2013

Ισραήλ – Αζερμπαϊτζάν
Βόρεια Ιρλανδία – Πορτογαλία
Ρωσία - Λουξεμβούργο

10/9/2012

Λουξεμβούργο - Βόρεια Ιρλανδία
Ρωσία - Ισραήλ

11/10/2013

Αζερμπαϊτζάν - Βόρεια Ιρλανδία
Λουξεμβούργο – Ρωσία
Πορτογαλία - Ισραήλ

15/10/2013

Αζερμπαϊτζάν – Ρωσία
Ισραήλ - Βόρεια Ιρλανδία
Πορτογαλία – Λουξεμβούργο

7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Βοσνία    4    10    15-2
Ελλάδα    4    10    5-1
Σλοβακία    4    7    5-3
Λιθουανία    4    4    3-6
Λετονία    4    3    5-8
Λιχτενστάιν    3    0    1-14

7/9/2012

Λιχτενστάιν – Βοσνία    1-8
Λιθουανία – Σλοβακία    1-1
Λετονία – Ελλάδα    1-2

11/9/2012

Βοσνία – Λετονία    4-1
Σλοβακία – Λιχτενστάιν    2-0
Ελλάδα – Λιθουανία    2-0

12/10/2012

Ελλάδα – Βοσνία    0-0
Σλοβακία – Λετονία    2-1
Λιχτενστάιν – Λιθουανία    0-2

16/10/2012

Σλοβακία – Ελλάδα    0-1
Βοσνία – Λιθουανία    3-0
Λετονία – Λιχτενστάιν    2-0

22/3/2013

Βοσνία – Ελλάδα
Σλοβακία – Λιθουανία
Λιχτενστάιν - Λετονία

7/6/2013

Λιθουανία – Ελλάδα
Λετονία – Βοσνία
Λιχτενστάιν - Σλοβακία

6/9/2013

Λιχτενστάιν – Ελλάδα
Βοσνία – Σλοβακία
Λετονία - Λιθουανία

10/9/2012

Ελλάδα – Λετονία
Σλοβακία – Βοσνία
Λιθουανία - Λιχτενστάιν

11/10/2013

Ελλάδα – Σλοβακία
Βοσνία – Λιχτενστάιν
Λιθουανία - Λετονία

15/10/2013

Ελλάδα – Λιχτενστάιν
Λιθουανία – Βοσνία
Λετονία – Σλοβακία

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Μαυροβούνιο    4    10    12-2
Αγγλία    4    8    12-2
Πολωνία    3    5    5-3
Μολδαβία    4    4    2-7
Ουκρανία    3    2    1-2
Σαν Μαρίνο    4    0    0-16

7/9/2012

Μαυροβούνιο – Πολωνία    2-2
Μολδαβία – Αγγλία    0-5

11/9/2012

Σαν Μαρίνο – Μαυροβούνιο    0-6
Πολωνία – Μολδαβία    2-0
Αγγλία – Ουκρανία    1-1

12/10/2012

Αγγλία – Σαν Μαρίνο    5-0
Μολδαβία – Ουκρανία    0-0

16/10/2012

Ουκρανία – Μαυροβούνιο    0-1
Πολωνία – Αγγλία    1-1
Σαν Μαρίνο – Μολδαβία    0-2

14/11/2013

Μαυροβούνιο – Σαν Μαρίνο    3-0

22/3/2013

Σαν Μαρίνο – Αγγλία
Πολωνία – Ουκρανία
Μολδαβία – Μαυροβούνιο

26/3/2013

Μαυροβούνιο – Αγγλία
Ουκρανία – Μολδαβία
Πολωνία – Σαν Μαρίνο

7/6/2013

Μαυροβούνιο – Ουκρανία
Μολδαβία - Πολωνία

6/9/2013

Ουκρανία  - Σαν Μαρίνο
Αγγλία – Μολδαβία
Πολωνία - Μαυροβούνιο

10/9/2012

Ουκρανία – Αγγλία
Σαν Μαρίνο - Πολωνία

11/10/2013

Μολδαβία – Σαν Μαρίνο
Ουκρανία – Πολωνία
Αγγλία - Μαυροβούνιο

15/10/2013

Αγγλία – Πολωνία
Σαν Μαρίνο – Ουκρανία
Μαυροβούνιο – Μολδαβία

9ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    Β.    ΓΚΟΛ
Ισπανία    3    7    6-1
Γαλλία    3    7    5-2
Γεωργία    4    4    2-4
Λευκορωσία    4    3    3-8
Φινλανδία    2    1    1-2

7/9/2012

Γεωργία – Λευκορωσία    1-0
Φινλανδία – Γαλλία    0-1

11/9/2012

Γεωργία – Ισπανία    0-1
Γαλλία – Λευκορωσία    3-1

12/10/2012

Λευκορωσία – Ισπανία    0-4
Φινλανδία – Γεωργία    1-1

16/10/2012

Λευκορωσία – Γεωργία    2-0
Ισπανία – Γαλλία    1-1

22/3/2013

Γαλλία – Γεωργία
Ισπανία - Φινλανδία

26/3/2013

Γαλλία - Ισπανία

7/6/2013

Φινλανδία – Λευκορωσία

11/6/2013

Λευκορωσία - Φινλανδία

6/9/2013

Γεωργία – Γαλλία
Φινλανδία - Ισπανία

10/9/2013

Γεωργία – Φινλανδία
Λευκορωσία - Γαλλία

11/10/2013

Ισπανία - Λευκορωσία

15/10/2013

Γαλλία – Φινλανδία
Ισπανία – Γεωργία

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ…

Η Βραζιλία είναι η μοναδική ομάδα που βρίσκεται ήδη στην τελική φάση της διοργάνωσης ως διοργανώτρια

Οι ομάδες που θα τερματίσουν πρώτες στους ομίλους τους, καθώς και ο καλύτερος δεύτερος των ομίλων θα βρεθούν κατευθείαν στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014.

Οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που θα τερματίσουν δεύτερες θα παίξουν μεταξύ τους play-off, από τα οποία θα προκύψουν τέσσερις ομάδες που θα προκριθούν στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2014.

Τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας είναι κατά σειρά τα εξής: α) Βαθμοί στα μεταξύ τους παιχνίδια, β) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια, γ) καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους παιχνίδια, δ) Καλύτερη επίθεση εκτός έδρας στα μεταξύ τους παιχνίδια, στ) Σε περίπτωση που από τα παραπάνω κριτήρια δεν προκύπτει κάποια καλύτερη ομάδα, τότε ισχύουν τα εξής: 1)Αποτελέσματα όλων των παιχνιδιών του ομίλου (Κριτήρια: Διαφορά τερμάτων, Καλύτερη επίθεση, Καλύτερη εκτός έδρας επίθεσης, Καλύτερη βαθμολογία Fair Play και 2) Κλήρωση.


NBA: Εποχή Σίλας στους Ρόκετς
NBA: Εποχή Σίλας στους Ρόκετς
Super League: «Μάχες» σε Περιστέρι και Πανθεσσαλικό (photos)
Super League: «Μάχες» σε Περιστέρι και Πανθεσσαλικό (photos)
Τραγωδία: Νεκρή 4χρονη που πνίγηκε από κοτομπουκιά
Τραγωδία: Νεκρή 4χρονη που πνίγηκε από κοτομπουκιά
Ηρακλής για Σάμο: «Και οι σκέψεις και οι πράξεις μας δίπλα στους πληγέντες»
Ηρακλής για Σάμο: «Και οι σκέψεις και οι πράξεις μας δίπλα στους πληγέντες»

ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΩΡΑ: Τι πρέπει να κάνουμε κατά τη διάρκεια και μετά από ένα σεισμό

ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΩΡΑ: Τι πρέπει να κάνουμε κατά τη διάρκεια και μετά από ένα σεισμό

Σεισμός: Τρομακτικό βίντεο - Τσουνάμι παρασέρνει τα πάντα σε δρόμους στη Σμύρνη

Σεισμός: Τρομακτικό βίντεο - Τσουνάμι παρασέρνει τα πάντα σε δρόμους στη Σμύρνη

Σεισμός Σάμος - Τάσσος στο Newsbomb.gr: Yπάρχει πιθανότητα για εξίσου ισχυρό μετασεισμό

Σεισμός Σάμος - Τάσσος στο Newsbomb.gr: Yπάρχει πιθανότητα για εξίσου ισχυρό μετασεισμό

Σεισμός Σάμος: «Βομβαρδισμένο» τοπίο το νησί – Συγκλονιστική μαρτυρία (video)

Σεισμός Σάμος: «Βομβαρδισμένο» τοπίο το νησί – Συγκλονιστική μαρτυρία (video)

Ξενύχτησε η Σάμος: Δεκάδες μετασεισμοί μετά τον φονικό σεισμό των 6,7 Ρίχτερ

Ξενύχτησε η Σάμος: Δεκάδες μετασεισμοί μετά τον φονικό σεισμό των 6,7 Ρίχτερ

Κορονοϊός - Κρούσματα σήμερα: Ξεπέρασε η Θεσσαλονίκη την Αττική με 540 νέα

Κορονοϊός - Κρούσματα σήμερα: Ξεπέρασε η Θεσσαλονίκη την Αττική με 540 νέα

Σεισμός Τουρκία: Τιτάνιες προσπάθειες για την ανάσυρση των εγκλωβισμένων - Τουλάχιστον 24 νεκροί

Σεισμός Τουρκία: Τιτάνιες προσπάθειες για την ανάσυρση των εγκλωβισμένων - Τουλάχιστον 24 νεκροί

Ρεπορτάζ Newsbomb.gr – Παρίσι: Ερήμωσε μετά το lockdown – Ζοφερές εικόνες (pics)

Ρεπορτάζ Newsbomb.gr – Παρίσι: Ερήμωσε μετά το lockdown – Ζοφερές εικόνες (pics)

Τέλη κυκλοφορίας 2021: Αναλυτικά τα ποσά που θα πληρώνουμε φέτος

Τέλη κυκλοφορίας 2021: Αναλυτικά τα ποσά που θα πληρώνουμε φέτος

Ο καιρός σήμερα, Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Ο καιρός σήμερα, Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Κορονοϊός: Τρομάζουν οι εκτιμήσεις! Πάνω από 40.000 ενεργά κρούσματα σε Αττική και Θεσσαλονίκη

Κορονοϊός: Τρομάζουν οι εκτιμήσεις! Πάνω από 40.000 ενεργά κρούσματα σε Αττική και Θεσσαλονίκη

Αντιεξουσιαστές πέρασαν ταμπέλα στο λαιμό του πρύτανη της ΑΣΟΕΕ - Σοκάρει η εικόνα

Αντιεξουσιαστές πέρασαν ταμπέλα στο λαιμό του πρύτανη της ΑΣΟΕΕ - Σοκάρει η εικόνα