«Ξεμπούκωσε» η Αυστρία, 4-0 το Καζακστάν

Σάκο του μποξ μετέτρεψε τους Καζάκους η ομάδα της Αυστρίας, αφού πέτυχε την πρώτη της νίκη στα προκριματικά του Μουντιάλ και μάλιστα με 4-0.

Ο Γιάνκο στο 24' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ χρειάστηκε να φτάσουμε στο 63' για να γίνει το 2-0 και πάλι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Ο άσος της Μπάγερν Μονάχου, Νταβίντ Αλάμπα οκτώ λεπτά αργότερα «έγραψε» το 3-0, ενώ ο Μάτιν Χάρνικ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Αυστρίας, κάνοντας το 4-0 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυστρία: Άλμερ, Πόγκατετς, Φουκς, Αρναούτοβιτς, Αλάμπα (81' Γιάντσερ), Γιουνούζοβιτς, Χάρνικ, Πρεντλ (Ντράγκοβιτς), Κλέιν, Κάβλακ, Γιάνκο (81' Λάιτγκιμπ).

Καζακστάν: Σιντελνίκοφ, Κιρόφ, Μουκτάροφ, Νουρνταουλέτοφ, Κονισμπάγιεφ, Γριντίν, Νουργκάλιεφ (83' Καϊρούλιν), Ντμιτρένκο (74' Γκούρμαν), Σακμέτοφ (70' Ισλαμάν), Κορόμπκιν.

Σλούκας: «Πετυχημένη χρονιά, χαραγμένη στο μυαλό και τη καρδιά»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τα τρία σημερινά παιχνίδια του Ευρωπαϊκού
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (17/06) - Πού θα δείτε πρεμιέρα Γαλλίας και τα ματς του Euro
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (17/06) - «Το παλεύει δυνατά» η ΑΕΚ