Football League: «Διπλό» και δεύτερη θέση για ΟΦ Ιεράπετρας

Η νίκη του ΟΦΙ στη Βέροια έβαλε φωτιά στη μάχη ανόδου της Football League.

Σπουδαία νίκη, στην προσπάθεια που κάνει να ανέβει στη Super League 2, σημείωσε ο ΟΦ Ιεράπετρας, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League. Η ομάδα της Κρήτης πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια, κερδίζοντας με 2-1 τη «Βασίλισσα του Βορρά», πιάνοντας τον Ιωνικό στη δεύτερη θέση της κατάταξης. Νίκη που, μάλιστα, ήρθε με ανατροπή στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο πρωτοπόρος ΑΟ Τρικάλων δεν αντιμετώπισε προβλήματα και, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επιβλήθηκε 2-1 του Θεσπρωτού, που απλά μείωσε στο φινάλε. «Έμφραγμα» στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για τη Νίκη Βόλου. Η θεσσαλική ομάδα, «πέταξε» στα τελευταία λεπτά προβάδισμα δύο τερμάτων, για να παραχωρήσει εν τέλει ισοπαλία 2-2 στην ουραγό Τρίγλια!

Με σκόρερ τον Γιώργο Μπαρμπαρούση στο 42ο λεπτό, ο Διαγόρας Ρόδου επικράτησε με 1-0 του Αιγάλεω στο «Σμαραγδένιο Νησί». Το μοναδικό γκολ προήλθε από... κόρνερ των φιλοξενούμενων! Οι παίκτες του Διαγόρα έκλεψαν την μπάλα, ο Κασνέτσι έδωσε κάθετα στον Μπουρλάκη, εκείνος τροφοδότησε τον Μπαρμπαρούση και ο υψηλόσωμος φορ νίκησε τον Σικαλιά για το 1-0 στο 42’!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

Διαγόρας Ρόδου - Αιγάλεω 1-0
Τρίκαλα - Θεσπρωτός 2-1
ΝΠΣ Βέροια - ΟΦ Ιεράπετρα 1-2
Νίκη Βόλου - Τρίγλια 2-2