Αντβέρπ: Ισοπαλία με Μπριζ - Σκόραρε ο πρώην «ερυθρόλευκος» Ένγκελς

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της Αντβέρπ με την Μπριζ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της βελγικής Jupiler League.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League προηγήθηκε με τον Ενγκελς στο 35ο λεπτό, για να ισοφαρίσει η Μπριζ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Βανάκεν.

Να σημειωθεί πως ο σκόρερ των γηπεδούχων, Ενγκελς, αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Νσόκι από τους φιλοξενούμενους.

Η Αντβέρπ αγωνίστηκε με τους: Μπουτέζ, Ντε Λιτ, Ενγκελς, Βερστρέτε (46' Ντουομό), Γιουσούφ, Μπαλικβίσουα (71' Σαμάτα), Μπένσον (85' Σεκ), Γκέρκενς, Βίνες, Αλμέιδα, Φρέι (82' Εγκεστάιν).

Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ