Ολυμπιακός: Νίκησε και θα υποδεχθεί ως πρωτοπόρος η Φενέρμπαχτσε τους Πειραιώτες (video+photos)

Ολυμπιακός: Η Φενέρμπαχτσε νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Χατάισπορ.

Η Φενερμπαχτσέ επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Χαταϊσπόρ για την 7η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος και ανέβηκε στην κορυφή της κατάταξης με 16 βαθμούς.

Η Φενέρ που θα υποδεχθεί την ερχόμενη Πέμπτη τον Ολυμπιακό στο Εuropa League προηγήθηκε 2-0 στο α΄ ημίχρονο με τέρματα των Ρόσι (17’) και Νόβακ (29’), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 70΄ με τον Σεντ Λουίς. Στο 86ο λεπτό, πέρασε ως αλλαγή και ο Δημήτρης Πέλκας στη θέση του Ρόσι.

Φενερμπαχτσέ (Βίτορ Περέιρα): Μπαγιντίρ, Νόβακ, Μιν-Γιάε, Σάλαϊ, Καντιόγλου, Γιαντάς (61’ Κρέσπο), Λουίς Γκουστάβο, Γκιουμουσκαγιά (86’ Εζίλ), Μπερίσα, Βαλένσια (61’ Οσάγι-Σάμουελ), Ρόσι (86’ Πέλκας).

Ο ΠΑΟΚ σήκωσε την «κούπα» στο «γήπεδο» του Novasports!
Ιστιοπλοΐα: Φινάλε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite του Ιέρ
Τένις: Πτώση για Τσιτσιπά
Κηφισιά: Τέλος ο Μπράτσος