Μόλντε-Χόφενχαϊμ 3-3: Σπατάλησαν την ευκαιρία να «καθαρίσουν» οι Γερμανοί (video)

Τρομερό παιχνίδι ανάμεσα στη Μόλντε και τη Χόφενχαϊμ, με τους Γερμανούς να δείχνουν ικανή να καθαρίσουν την πρόκριση, αλλά τους Νορβηγούς να μένουν ζωντανοί, παρότι βρέθηκαν πίσω με 1-3.

Η Χόφενχαϊμ βρισκόταν αγκαλιά με την πρόκριση καθώς είχε προηγηθεί με 1-3, και είχε κερδίσει και πέναλτι, ωστόσο το έχασε και επέτρεψε στη Μόλντε να μείνει ζωντανή ισοφαρίζοντας στο τέλος σε 3-3.

Η Χόφενχαϊμ άνοιξε το σκορ στο 10' με τον Νταμπούρ να σκοράρει με ωραία κεφαλιά. Στο 28' πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Καντεράμπεκ να βγάζει σέντρα για τον Νταμπούρ που με ωραία κεφαλιά, έκανε και το 0-2.

Στο 41' η Μόλντε μείωσε, με τον Έικρεμ να εκτελεί ένα κόρνερ και μετά από κόντρες ο Έλινγκσεν από κοντά έκανε το 1-2. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Χόφενχαϊμ ανέκτησε το προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Ρίτσαρντς να περνά για τον Νταμπούρ που με τη μία άνοιξε στον Μπαουμγκάρτνερ κι αυτός με ωραίο πλασέ, έκανε το 1-3.

Στο 55' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους η Χόφενχαϊμ σκόραρε και πάλι, με τον Νταμπούρ, μετά από γύρισμα του Μπεμπού αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ στο 62' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι για μαρκάρισμα του Γκρέγκερσεν στον Ανταμιάν, με τον Νταμπούρ ν' αναλαμβάνει την εκτέλεση και τον Λίντε ν' αποκρούει!

Με τη συμπλήρωση 70 λεπτών η Μόλντε μείωσε με τον Πέντερσεν να κάνει ωραία ενέργεια από τα πλάγια και γύρισμα για τον Άντερσεν που με κεφαλιά, έκανε το 2-3. Τέσσερα λεπτά αργότερα και μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Χόφενχαϊμ, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με την μπάλα να φτάνει στον Φοφανά που από κοντά, έκανε το 3-3!

ΜΟΛΝΤΕ: Λίντε, Πέντερσεν, Μπιόρνμπακ, Γκρέγκερσεν, Χάουγκεν, Μπολί (64' Κνουτζόν), Άουρσνες, Έλινγκσεν, Έικρεμ, Άντερσεν (86' Κρίστενσεν), Σιγκούρντασον (64' Φοφανά)
ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Μπάουμαν, Άνταμς (83' Μπογκάρντε), Βογκτ, Ρίτσαρντς, Γκατσίνοβιτς (26' Καντεράμπεκ), Ρούντι, Σαμασέκου (62' Γκρίλιτς), Γιον, Μπαουμγκάρτνερ, Μπεμπού (62' Ανταμιάν), Νταμπούρ (83' Ρούτερ)

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή