Europa League - 10ος Όμιλος: Η Τότεναμ λύγισε την Αντβέρπ και τερμάτισε πρώτη (video+photos)

Europa League: Η Τότεναμ νίκησε στο Λονδίνο 2-0 την Αντβέρπ και πήρε την πρώτη θέση στον όμιλο. Νίκη με 1-3 για την Λασκ επί της Λουντογκόρετς.

Η Τότεναμ ήθελε έναν βαθμό για να προκριθεί και τη νίκη για να πάρει και την πρώτη θέση.

Τελικά τερμάτισε στην κορυφή με τη νίκη 2-0 επί της Αντβέρπ (στη photo gallery η βαθμολογία).

Η βελγική ομάδα, η οποία πριν το ματς ήταν μπροστά με δύο βαθμούς, αποδείχθηκε σκληρό καρύδι και στο ημίχρονο κράτησε το 0-0. Η Τότεναμ, όμως, στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε στροφές και άνοιξε το σκορ στο 57’ με τον Βινίσιους.

Στο 71’ ο Τζιοβάνι Λο Σέλσο πήρε την ασίστ από τον Κέιν και σημείωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του Μουρίνιο.

Νίκη χωρίς αντίκρισμα

Η Λασκ στο άλλο ματς του ομίλου, το οποίο ήταν αδιάφορο, βρέθηκε να χάνει στη Βουλγαρία 1-0 από την Λουντογκόρετς με γκολ του Μανού στο 46’.

Ο Βίσινγκερ, ωστόσο, ισοφάρισε στο 56’ σε 1-1. Στο 62’ ο Σαντάνα έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε. Ο Ρένερ σημάδεψε σωστά από την άσπρη βούλα για το 1-2 και στο 67’ ο Μάντσεν  σημείωσε το 1-3 για τους Αυστριακούς.

Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του