ΑΕΚ-Λέστερ 1-2: Έτσι έχασε η Ένωση από τις «αλεπούδες» (video)

Tα στιγμιότυπα από το ΑΕΚ-Λέστερ.

Βελτιωμένη παρουσιάστηκε η ΑΕΚ απέναντι στη Λέστερ, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Η Ένωση έχασε πάλι ένα ημίχρονο, στο οποίο πλήρωσε ακριβά τα λάθη της και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της.

Ο Βάρντι με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε άνοιξε το σκορ, με τον Λιβάγια στη συνέχεια να χάνει δύο τεράστιες ευκαιρίες να σκοράρει. Οι «αλεπούδες» όμως κατάφεραν με τον Τσάντουρι να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ 2-0 υπέρ τους.

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά και στο 49’ μείωσε σε 1-2 με τον Τάνκοβιτς, ο οποίος στο επόμενο λεπτό έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Από εκεί και πέρα η Λέστερ είχε δοκάρι και διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμά της, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» λύγισαν από την κούραση.