Europa League: Λύτρωση για Κάραμπακ, 2-2 με Λίμπερετς (videos)

Απίστευτο παιχνίδι στο Μπακού εκεί όπου η Κάραμπακ έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με την Σλόβαν Λίμπερετς.

Θετικό αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του Europa League όπου η Κάραμπακ υποδέχτηκε την Σλόβαν Λίμπερετς με τις δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2, αποτέλεσμα που βολεύει τον ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στα εννέα δευτερόλεπτα με γκολ του Σικόρα. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήταν άμεση καθώς στο 7’ με κεφαλιά του Μίτσελ ισοφάρισαν σε 1-1. Στο 68’ ο Μπάρος έκανε το 2-1 για την ομάδα της Τσεχίας για να έρθει η ισοφάριση από τον Σαντίγκοφ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για το 2-2.

ΚΑΡΑΜΠΑΚ: Σέχιτς, Μεντβέντεφ, Γιουνουσάντζε, Σαντίγκοφ, Αγκόλι, Μίτσελ, Καράγιεφ (76’ Ισμαΐλοφ), Αλμέιδα, Κιντάνα, Ντλοβού (66’ Μουαρέμ), Ρεϊνάλντο.
ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ: Ντουμπράβκα, Κουφάλ, Χοβόρκα, Λάτκα, Μπαρτόσακ, Φόλπρεχτ, Μπρέιτε, Μπαρτλ (65’ Καραφιάτ), Σικόρα (86’ Νιτριάνσκι), Βουκ, Μπάρος (75’ Σούκενικ).

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!