Λύγισε η ΑΕ Λεμεσού, 2-1 από Τότεναμ

Την ήττα με 2-1 από την Τότεναμ γνώρισε η ΑΕ Λεμεσού στην Κύπρο έχοντας προβάδισμα μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα για να λυγίσει στο τελευταίο 20λεπτο.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕ Λεμεσού στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Τότεναμ, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να φτάσει και στο θετικό αποτέλεσμα, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-1.

Οι Κύπριοι μπήκαν εντυπωσιακά και στο 14’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Σαρδινέρο. Από εκεί και πέρα, όμως, η πίεση της Τότεναμ ήταν μεγάλη, έχοντας δοκάρι στο 71’ με τον Κέιν. Στο 74’ ο Σολδάδο έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους Λονδρέζους με τον Κέιν στο 80’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα υπέρ της Τότεναμ.

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Ελσίνκι στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Ραπίντ Βιέννης. Ο Σάαμπ στο 58’ άνοιξε το σκορ για τους Αυστριακούς, ωστόσο η ομάδα της Φινλανδίας κατάφερε να «γυρίσει» γρήγορα το παιχνίδι. Στο 63’ ο Λοντ έκανε το 1-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Βάιρινεν στο 74’.

Σε άλλες αναμετρήσεις η Τβέντε απέσπασε το ισόπαλο 0-0 από την έδρα της Κάραμπαγκ, ενώ ανάλογο ήταν το σκορ και στο παιχνίδι της Ρουχ Χορζόφ με τη Μέταλιστ Χάρκοβο.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1