Νίκη για Γερμανία, οκτάρα από Πολωνία! (videos)

Σπουδαία νίκη για τη Γερμανία στην έδρα της Σκωτίας με 3-2 – Απίστευτο σκορ για την Πολωνία, 8-1 το Γιβραλτάρ!

Ακόμα ένα βήμα προς την τελική φάση του Euro έκανε η Γερμανία η οποία επικράτησε 3-2 της Σκωτίας εκτός έδρας. Ο Μίλερ στο 18’ άνοιξε το σκορ για τους Γερμανούς, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Χούμελς έγινε το 1-1. Ξανά όμως, ο Μίλερ στο 34’ έδωσε το προβάδισμα στα «πάντσερ». Στο 43’ οι Σκωτσέζοι ισοφάρισαν ξανά με τέρμα του ΜακΆρθουρ. Τη νίκη στη «νασιοναλμανσάφτ» έδωσε ο Γκιουντογάν στο 54’ κάνοντας το 3-2.

Μεγάλη νίκη και για την Ιρλανδία απέναντι στη Γεωργία με 1-0. Το «χρυσό» τέρμα του Βρετανούς σημειώθηκε από τον Γουόλτερς στο 69’ που κρατάει στην 3η θέση την ομάδα της χώρας του.

Τέλος, η Πολωνία διέλυσε 8-1 το Γιβραλτάρ παραμένοντας στη δεύτερη θέση του ομίλου. Ο Γκροσίτσκι στο 8’ και το 15’ έκανε το 2-0. Από εκεί και πέρα ανέλαβε ο Λεβαντόφσκι που πρόσθεσε ακόμα δύο γκολ (19’, 29’) για το 4-0 του ημιχρόνου.

Στο 45’ ο Μίλικ έκανε το 5-0 και στο 72’ το 7-0. Ενδιάμεσα ο Μπλατζικόφσκι (59’) είχε κάνει το 6-0. Στο 74’ ο Καπούτσκα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 8-0, για να μειώσουν απλά οι παίκτες του Γιβραλτάρ στο 87’ με γκολ του Γκόσλινγκ.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4