Live Chat ΠΑΟΚ-Λίνκολν 2-0 (Τελικό)

ΠΑΟΚ-Λίνκολν: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση στο live chat του onsports.gr.

Η ώρα του ευρωπαϊκού τελικού για τον ΠΑΟΚ έφτασε.

Ο «Δικέφαλος» υποδέχεται την Λίνκολν στην Τούμπα και τα πράγματα είναι απλά. Οι Θεσσαλονικείς είναι ισόβαθμη με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας, που φιλοξενείται στη Δανία από την Κοπεγχάγη.

Οι Σλοβάκοι υπερτερούν στην ισοβαθμία αυτή τη στιγμή και ο ΠΑΟΚ θέλει ήττα τους ή ισοπαλία και να νικήσει απλά τη Λίνκολν. Στην περίπτωση που η Σλόβαν νικήσει στη Δανία, τότε ο ΠΑΟΚ θέλει νίκη με αρκετά γκολ κόντρα στην ομάδα του Γιβραλτάρ.

Η Σλόβαν είναι στο 8-5 τέρματα, δηλαδή +3 και ο ΠΑΟΚ στο 6-4, δηλαδή +2. Με νίκη ένα γκολ των Σλοβάκων για παράδειγμα, ο ΠΑΟΚ θα θέλει νίκη με τρία γκολ διαφορά εναντίον της Λίνκολν.

Είναι καθαρά στο χέρι του να ΠΑΟΚ πάρει την πρόκριση απέναντι σε ερασιτέχνες και να συνεχίσει στους «32» του Conference League, όπου θ’ αντιμετωπίσει μία από τις ομάδες που τερμάτισαν στην τρίτη θέση σε όμιλο του Europa League. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου πλην των Καγκάβα, Ροντρίγκο που δεν έχουν δηλωθεί στη λίστα, έχει εκτός και τους Μιτρίτσα, Βιεϊρίνια, Ολιβέιρα, Μιχαηλίδη, Κούτσια, Ίνγκασον.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι στο live chat και σχολιάστε στο onsports.gr