Μίντιλαντ-Αταλάντα 0-4: Ιταλική… επέλαση στη Δανία (videos)

Τσάμπιονς Λιγκ: Η Αταλάντα έκανε σμπαράλια τα όνειρα της Μίντιλαντ, στο ντεμπούτο των Δανών στο Champions League, επικρατώντας με 4-0.

Τη σκληρή πραγματικότητα των ομίλων του Champions League γνώρισε με το… καλημέρα η «σταχτοπούτα» Μίντιλαντ.

Οι Δανοί πέτυχαν την Αταλάντα στη χειρότερη συγκυρία, μιας και η ομάδα του Μπέργκαμο προερχόταν από το βαρύ 4-0 από τη Νάπολι και ξέσπασε στη βροχερή Δανία κάνει η Αταλάντα, επικρατώντας με 4-0.

Οι Ιταλοί με συνοπτικές διαδικασίες «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη, πετυχαίνοντας 3 γκολ σε διάστημα 16 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Ντουβάν Ζαπάτα με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή.

Δέκα λεπτά αργότερα η Αταλάντα πέτυχε και δεύτερο γκολ με τρομερό σουτ του κορυφαίου της αναμέτρησης Αλεχάντρο Γκόμες.

Για να έρθει ο Λουίς Μουριέλ στο 42’ για να σημειώσει και το 0-3 για την ασταμάτητη Αταλάντα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τη δυνατή βροχή να κάνει ακόμα πιο βαρύ τον αγωνιστικό χώρο.

H Αταλάντα, ωστόσο, έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα στο 89ο λεπτό, με τον Αλεξέι Μίραντσουκ να διαμορφώνει το τελικό 0-4!