Μόλντε-Φερεντσβάρος 3-3: Στη ματσάρα έκαναν το πρώτο βήμα οι Ούγγροι (videos)

Μόλντε και Φερεντσβάρος έμειναν στο 3-3 με τους Ούγγρους να παίρνουν το προβάδισμα για να βρεθούν στους ομίλους του Champions League

Η Μόλντε έχασε την ευκαιρία να επικρατήσει στην έδρα της της Φερεντσβάρος, καθώς αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει αλλά και να προηγηθεί στο 83΄ με 3-2. Οι Ούγγροι, όμως, δεν το έβαλαν κάτω και μέσα σε 4 λεπτά ισοφάρισαν και πλέον κρατούν την τύχη στα χέρια τους.

Γκολ με το… καλημέρα μπήκε στο παιχνίδι της Νορβηγίας, με τη Φερεντσβάρος να «παγώνει» τη Μόλντε και να σκοράρει στο πρώτο σουτ με το Μπολί μόλις στο 7’.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52’, οι Ούγγροι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ουζούνι, κάνοντας ένα μεγάλο βήμα για τη νίκη, αλλά τρία λεπτά αργότερα, οι Νορβηγοί ξαναμπήκαν στο ματς, μειώνοντας με τον Τζέιμς.

Και δέκα λεπτά αργότερα, έφτασαν και στο 2-2 με τον Έικρεμ. Από την ισοφάριση και μετά, η Μόλντε ήταν η απόλυτη κυρίαρχος και έφτασε στην απόλυτη ανατροπή στο 83’ με τον Έλινγκσεν, που διαμόρφωσε το 3-2. Όμως, το ματς είχε πολύ… ζουμί ακόμη, αφού τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 87’ με πέναλτι του Καράτιν, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)