Ζήτησε  συγνώμη για τον πανηγυρισμό του ο Νταβίντ Λουίζ (video)

Ζήτησε συγνώμη για τον πανηγυρισμό του ο Νταβίντ Λουίζ (video)

Να ζητήσει συγνώμη από τους φίλους της Τσέλσι για το γεγονός ότι πανηγύρισε το γκολ του χάρη στο οποίο η Παρί Σεν Ζερμέν πήγε το παιχνίδι στην παράταση όπου χάρη στο τελικό 2-2 εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League φρόντισε μετά  το τέλος του αγώνα στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Ο Βραζιλιάνος διεθνής αμυντικός της πρωταθλήτριας Γαλλίας ήταν αυτός που πλήγωσε αρχικά την μέχρι το περασμένο καλοκαίρι ομάδα του καθώς πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους  στο 86’ με δυνατή κεφαλιά και έστειλε το ματς στην παράταση όπου χάρη σε ανάλογη προσπάθεια του συμπατριώτη του Τιάγκο Σίλβα οι Παριζιάνοι έφυγαν με την ισοπαλία πρόκριση 2-2 από το Λονδίνο.
Και μετά το τέλος του αγώνα απολογήθηκε για το ότι δεν κράτησε το λόγο του ότι δεν θα πανηγυρίσει αν σκοράρει στο παιχνίδι. Με την ακριβότερη μεταγραφή  στην ιστορία της Παρί να υποστηρίζει ότι απλά τα συναισθήματα τον νίκησαν αμέσως μετά την επιτυχία του και για το λόγο αυτό  προχώρησε στον πανηγυρισμό του.

ΑΕΚ: Πάνω 3.000 επισκέπτες την πρώτη εβδομάδα στο Μουσείο Ιστορίας