Ολυμπιακοί Αγώνες-Ιστιοπλοΐα: 11ος ο Κοκκαλάνης στο φινάλε της πρώτης ημέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Βύρωνας Κοκκαλάνης βρίσκεται στην 11η θέση της γενικής κατάταξης μετά την ολοκλήρωση της 1ης ημέρας που διεξάγονται τα αγωνίσματα ιστιοπλοΐας των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Τη 10η θέση κατέλαβε ο Έλληνας πρωταθλητής στην 3η ιστιοδρομία των RS:X στην Ενοσίμα, όπου διεξάγονται τα αγωνίσματα ιστιοπλοΐας των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Έτσι μετά την ολοκλήρωση της 1ης ημέρας, ο Βύρωνας Κοκκαλάνης βρίσκεται στην 11η θέση της γενικής κατάταξης με 18 βαθμούς ποινής, καθώς θυμίζουμε πως όλοι οι ιστιοπλόοι αφαιρούν τη χειρότερη ως τώρα κούρσα τους.

Νικητής της 3ης ιστιοδρομίας αναδείχθηκε ο Ολλανδός Κίραν Μπάντλοε, ενώ στη γενική κατάταξη προηγείται ο νικητής των δύο πρώτων ιστιοδρομιών, ο Ελβετός Ματέο Σανζ Λανζ, ακολουθούμενος από τον Ισπανό Ανχελ Γκράντα.

Η δεύτερη ιστιοδρομία του Βύρωνα Κοκκαλάνη στους Ολυμπιακούς Αγώνες δεν ήταν καλή. Ο Έλληνας πρωταθλητής, μετά την 8η θέση στην πρώτη κατέλαβε την 17η, μένοντας μακριά από τον καλό του εαυτό.

Την πρώτη θέση στη δεύτερη ιστιοδρομία κατέκτησε ο Ελβετός Σανζ Λανζ, που έχει δύο πρωτιές, τη δεύτερη ο Ιταλός Ματία Καμπόνι και την τρίτη θέση, ο Ισπανός Γκράντε Ρόκε.

Euroleague: Στην 8αδα η Μπασκόνια, "σκότωσε" την Βίρτους απ' το τρίποντο
Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"