Πάρτι… ανόδου

Πραγματοποιήθηκε η φιέστα της ομάδας του ΑΟ Τεγέας, για την άνοδο στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα.

Στο γήπεδο του Πανρκαδικού βρέθηκαν 1000 άτομα και είδαν την απονομή του πρωταθλήματος στην Τεγέα, ενώ πριν διεξήχθη φιλικό ματς με επίλεκτη ομάδα. Τα έσοδα του αγώνα πήγαν στο «Χαμόγελο του Παιδιού».

Παρόντες ήταν οι Τζόρτζεβιτς, Γιαννακόπουλος, Τσαλουχίδης, Καψής, Γκουλής, Σαργκάνης, Δερμιτζάκης, Αλέμης, Κούβαλης και αρκετοί ακόμη σπουδαίοι ποδοσφαιριστές.

Παράλληλα, στο γήπεδο του Παναρκαδικού βρέθηκε  ο δήμαρχος Τρίπολης, Γιάννης Σμυρνιώτης, όπως και οι Δημήτρης Παυλής, Κώστας Γεωργακόπουλος, Γιώργος Σαμαρτζής, Δημήτρης Βόσνος, Δημήτρης Κοσκινάς, Νίκος Τσιαμούλος, Σταύρος Κούκακης και εκατοντάδες φίλοι της πρωταθλήτριας Τεγέας, αλλά και του αρκαδικού ποδοσφαίρου.

Στο αγωνιστικό «κομμάτι», η Τεγέα ηττήθηκε από την ομάδα των επίλεκτων (5-4). Στο πρώτο ημίχρονο, σκόρερ για τους γηπεδούχους χρίστηκαν οι Παναγούλιας (2), Τσαούσης και Αποστολόπουλος, ενώ το γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Τσαλουχίδης.

Στην επανάληψη, ο Τζόρτζεβιτς σκόραρε με πέναλτι, ενώ το 4-3 έγινε από τον ίδιο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Καραμπάγιας ισοφάρισε σε 4-4, ενώ το 5-4 έγινε με συνεργασία των Τζόρτζεβιτς και Γιαννακόπουλου, με τον τελευταίο να πλασάρει και να δίνει τη νίκη στους επίλεκτους.

Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα