Λαγκαδινός και… τεσσάρα!

Με πρωταγωνιστή τον Λαγκαδινό, οι Αμπελόκηποι επικράτησαν άνετα των Πετεινών με 4-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Λαγκαδινό στο 9΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέβασε τον δίκτη του σκορ στο 2-0 στο 62΄, για να μειώσουν οι Πετεινοί στο 76΄ με τον Πολυζωγόπουλο με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή.

Το τρίτο γκολ του Λαγκαδινού στο παιχνίδι ήρθε στο 80΄(3-1) και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Χρήστος Λαγκαδινός με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή στο 89΄.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ: Κατσουράνης, Μπάτραλης, Μπαλασκέρης, Καρέλας, Χρ. Λαγκαδινός, Πήττας (78΄λ.τ. Τρυπαναγνωστόπουλος), Νάτσης (89΄Τσεκούρας), Γεωργαντόπουλος, Βασιλόπουλος (74΄Ραμαντάνης), Α. Λαγκαδινός, Ρηγόπουλος.

ΠΕΤΕΙΝΟΙ: Λάγιος, Κουρκουμέλης (72΄Σωτηρόπουλος), Αλεξόπουλος, Κατριβέσης, Φραγκούλης, Κατριμπούζας, Ψιμάδας, Τ. Στέλλας, Πολυζωγόπουλος, Φούφουλας, Κίτσος (58΄Ρόσης).

Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!