Ακαδημία Πλαταμώνα – Μαχητής Τερψιθέας 1-1

Στις καθυστερήσεις κατάφερε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας ο Μαχητής Τερψιθέας από την Ακαδημία Πλαταμώνα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, ενώ καλές στιγμές είχαν και οι Λαρισαίοι. Στο 56’ η Ακαδημία είχε δοκάρι σε σουτ του Μάτου. Στο 71’ ο Μιχωλός έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο βραχύσωμος Σδούγκας με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στα τελευταία λεπτά ο Μαχητής κυνήγησε το γκολ της ισοφάρισης και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουρούκας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Μαϊνάρας, Μιχωλός, Αποστολιός, Ταφραλής, Στούμπος, Μαυρίδης, Σκέβης (68’Ρουμπιές/ 90’ Σιώκας), Κουλιάνος (90+3’ Σαρπότας), Ταρασιάδης, Μακράκης, Σδούγκας

ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ: Μπρέλλας, Λιλολάρι, Κακαζούκης (87' Βλησαρούλης), Αθανασίου, Χασιώτης, Παυλόπουλος (78’ Κουρούκας) Τσιαντούλης (69’ Τσιτουρτζής), Μολάς Σαββίδης, Μάτος, Αποστόλου

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους