Άρης Βύρ.-Ηρακλής Περ. 4-1

Απομακρύνθηκε από την τελευταία θέση ο Άρης Βύρωνας κερδίζοντας τον Ηρακλή Περιστερίου.

Το σκορ έφτασε στο 2-0 μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς ο Ρούσος και Ρέτσκα βρήκαν δίχτυα στο 5’ και στο 10’ αντίστοιχα. Μάλιστα, το δεύτερο γκολ σημειώθηκε με πέναλτι. Ο Ρούσος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 65ο λεπτό, αλλά ο Οικονόμου μείωσε σε 3-1 δέκα λεπτά αργότερα.

Οι παίκτες του Άρη έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους, όταν ο Λομπάντο Τέρες έστειλε για τέταρτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ξένου. Από την μεριά του, ο Ηρακλής θα προσπαθήσει να αποφύγει τον υποβιβασμό στις τελευταίες αγωνιστικές.

Άρης  Βύρωνας: Λέκκας, Θεοχαράκης, Μάλαϊ, Ντιβάι, Ματσίκας, Ζάχαρης, Σφακιανάκης, Μπουραζάς (50’ Σάβαρης), Λομπάντο Τέρες, Ρέτσκα (70’ Τσικλητάρας), Ρούσος (75’ Ζαρκαδούλας).
Ηρακλής Περιστερίου: Ξένος, Τσιλιβαρδάκος (72’ Στάθης), Καρράς, Κατσόγιαννης, Μωραϊτης, Οικονόμου, Οξύζογλου, Τσακογεωργόπουλος (67’ Κυριάδης), Σταυριανός, Μασάρας, Κυλιάδης.

Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός