Επεισοδιακός ημιτελικός

Αγώνας για γερά νεύρα διεξήχθη στο Τυμπάκι, με τον Αλμυρό να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις και να παίρνει την πρόκριση στα πέναλτι.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αλμυρός στην έδρα του ΑΟ Τυμπακίου και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ηρακλείου, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Παγωμένου.

Η κανονική διάρκεια έληξε 1-1 με τον Στρατήγη να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις το γκολ που σημείωσε στο  61ο λεπτό ο Ταβερναράκης. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, με τους παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη να είναι πιο ψύχραιμοι από αυτούς του Τυμπακίου και με σκορ 3-0 ο Αλμυρός πανηγύρισε την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Α.Ο Τυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Μαράκης, Κεφαλάκης, Μαραγκάκης, Κουκουλάκης, Ταβερναράκης, Μαρακομιχελάκης, Στρατάκης, Αναγνωστάκης, Λεκάκης, Τσιμπραγάκης.

Αλμυρός: Παγωμένος, Ταγιάγια, Μανωλακάκης Β., Σφακιανάκης, Τσιγώνης, Κάββαλος, Στρατήγης, Μαγούλιος, Φραγκιαδάκης, Ξυδάκης, Κρασαγάκης.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!