Τα G/G στο επίκεντρο

Εξ’ αναβολής ματς της πρώτης αγωνιστικής στο καμπιονάτο, φαβορί η Ιντερ στο Μπενεβέντο αλλά και με αμυντικά προβλήματα, σούπερ επιθέσεις Λάτσιο και Αταλάντα, τα G/G σε συμπαθητικές αποδόσεις είναι στο επίκεντρο.

Η Ιντερ είναι το φαβορί στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη νεοφώτιστη Μπενεβέντο, ωστόσο στην πρεμιέρα της το περασμένο Σάββατο προβλημάτισε αμυντικά, στο ματς με τη Φιορεντίνα. Προέκυψε το απίθανο 4-3 της νίκης της, με δύο γκολ από το 87’ και έπειτα, παραμένουν όμως τα χοντρά αμυντικά λάθη που έδωσαν εκτός των τριών γκολ και πολλές ακόμα ευκαιρίες στους «βιόλα». Η Μπενεβέντο θα παίξει με ενθουσιασμό, εκτός της περσινής ανόδου έχει να αντιπαρατάξει και τη νίκη με 3-2 επί της Σαμπντόρια στην πρεμιέρα, παιχνίδι στο οποίο έχανε με 2-0 στο 18’ και το γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο. Σε συμπαθητική τιμή το G/G, στο 1,75 στον ΟΠΑΠ.

Λάτσιο και Αταλάντα ξεκίνησαν με νίκες και πολύ καλές εμφανίσεις το πρωτάθλημα, οι «λατσιάλι» επικράτησαν 2-0 της Κάλιαρι χάνοντας ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ, η Αταλάντα ήταν στα περσινά στάνταρ, επικράτησε της Τορίνο εκτός έδρας με το ευρύ 4-2. Όταν τίθενται οι δύο ομάδες αντιμέτωπες προσφέρουν τακτικά παιχνίδια με θέαμα και πολλά γκολ. Αρκεί να θυμηθούμε τα δύο περσινά, στον πρώτο γύρο η Αταλάντα προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο στη Ρώμη, η Λάτσιο ισοφάρισε σε 3-3, το αντίθετο σχεδόν έγινε στο δεύτερο γύρο. Η Λάτσιο προηγήθηκε 2-0 στο 11’, η Αταλάντα μείωσε πριν το ημίχρονο και έκανε την ανατροπή στο β’ μισό, επικρατώντας με 3-2. Το G/G στο 1,40 του ΟΠΑΠ αποτελεί εγγύηση.