Γκολ στο πιο ακριβό ματς

Μπρέντφορντ και Φούλαμ στον τελικό των πλέι-οφ ανόδου στο «Γουέμπλεϊ», το πιο ακριβό ματς στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο, με το νικητή εκτός από την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ να καρπώνεται και κέρδη 160 εκατ. λιρών. Επιθετική φιλοσοφία, προσιτό το G/G.

Μπρέντφορντ και Φούλαμ αναμετρώνται στον τελικό των μπαράζ για την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ και υπόσχονται γκολ και θέαμα. Η Μπρέντφορντ στην ημιτελική ρεβάνς με τη Σουόνσι ανέτρεψε το 1-0 του πρώτου αγώνα, επικρατώντας με το χορταστικό 3-1, παιχνίδι στο οποίο έσπασαν καρδιές στο φινάλε. Από την άλλη πλευρά η Φούλαμ κινδύνευσε με τον αποκλεισμό από την Κάρντιφ, είχε κερδίσει 1-0 το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας, ηττήθηκε στη ρεβάνς με 2-1, στο φινάλε απειλήθηκε με το τρίτο γκολ που θα την άφηνε εκτός νυμφώνος. Ομάδες με επιθετική φιλοσοφία και σε τιμές αουτσάιντερ κρύβεται αξία στο G/G, το οποίο τιμάται στο 1,85 στον ΟΠΑΠ.

Προκριματικός γύρος των μπαράζ για την άνοδο στη Serie A, η Κιέβο υποδέχεται την Εμπολι. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση, αν το ματς παραμείνει ισόπαλο τότε την πρόκριση θα πάρει η ομάδα που τερμάτισε σε υψηλότερη θέση στην κανονική περίοδο, δηλαδή η Κιέβο. Μια Κιέβο που ακολουθεί προσεκτική συμπεριφορά κατά κανόνα, αυτή που πρέπει να ρισκάρει και να δώσει ρυθμό στο παιχνίδι είναι η Εμπολι, καθώς ουσιαστικά μόνο η νίκη της κάνει για να πάρει την πρόκριση. Σε τιμή 1,80 στον ΟΠΑΠ το G/G.