Δύο ειδικά στο 1,75

Ενδιαφέρουσες επιλογές από τα ματς της Πέμπτης στην Ευρωλίγκα και ειδικά στοιχήματα, με τα over πόντων των Μπομπουά (Αναντολού Εφές) και Σενγκέλια (Μπασκόνια) να τιμώνται στο 1,75.

Ο Ροντρίγκ Μπομπουά μας δικαίωσε την περασμένη εβδομάδα στο παιχνίδι της Αναντολού Εφές με την Μπάγερν Μονάχου, πήρε περισσότερο χρόνο συμμετοχής λόγω της απουσίας του Σέιν Λάρκιν και σημείωσε 16 πόντους με 4 τρίποντα, στην άνετη νίκη της Αναντολού Εφές επί των Γερμανών, προσφέροντας με άνεση το Over 11,5 πόντων. Η πρωτοπόρος της Ευρωλίγκας έχει δεύτερο παιχνίδι στη Γερμανία, με αντίπαλο την Αλμπα Βερολίνου, ο Λάρκιν θα απουσιάσει και πάλι, αξίζει να διατηρήσουμε την εμπιστοσύνη μας στον Γάλλο σούτινγκ γκαρντ. Η Αλμπα Βερολίνου ούτως ή άλλως δεν παίζει καλή άμυνα, το σκορ θα ανέβει ψηλά και ο Μπομπουά θα έχει την ευκαιρία να πετύχει πολλούς πόντους. Το Over 11,5 πόντων είναι προσπελάσιμο, σε τιμή 1,75 στον ΟΠΑΠ.

Η Μπασκόνια έχει ξεμείνει από ρεαλιστικές ελπίδες για πρόκριση στην οκτάδα των πλέι-οφ, με ρεκόρ 9-16 και μη διάρκεια στις εμφανίσεις της, έμεινε πίσω στη σχετική μάχη. Κοινώς δεν εμπνέει καμία εμπιστοσύνη για το αποψινό παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα, στο τελευταίο στην έδρα της ηττήθηκε σχετικά εύκολα με 74-60 από τη Ζαλγκίρις στη Βιτόρια, καταρρέοντας στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας προβάδισμα πέντε πόντων από το πρώτο 20λεπτο. Η αξία είναι στα ειδικά στοιχήματα, ο αρχηγός των Βάσκων Τόκο Σενγκέλια είναι ο πιο σταθερός παίκτης της ομάδας του Ντούσκο Ιβάνοβιτς, σκοράρει 15,6 πόντους στη φετινή διοργάνωση, κόντρα στους Λιθουανούς πέτυχε 12, με 6/10 σουτ. Θα πάρει και απόψε πολλές προσπάθειες, μπορεί να ξεπεράσει το όριο των 14,5 πόντων, σε τιμή 1,75 στον ΟΠΑΠ.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(21:00): ΑΛΜΠΑ – ΑΝΑΝΤ. ΕΦΕΣ: Μπομπουά Over 11,5 π. (1,75)
(22:00): ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ – ΕΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Σενγκέλια Over 14,5 π. (1,75)

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη