Οπως και στο Παρίσι

Παρί Σεν Ζερμέν και Νάπολι προσέφεραν το χορταστικό 2-2 πριν από 14 μέρες στο Παρίσι, μπορούν να επαναλάβουν τις επιθετικές επιδόσεις τους τώρα που το ματς «μεταφέρεται» στο «Σαν Πάολο» της Νάπολι. Εχει ρίσκο το G/G στην αναμέτρηση της Ατλέτικο με την Ντόρτμουντ.

Η Νάπολι δεν φοβήθηκε την Παρί στο πρώτο ματς πριν από 14 μέρες, έπαιξε ανοιχτά και έκανε τη ζημιά στην κόντρα επίθεση, προηγήθηκε δις και τελικά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2. Ο αγώνας «μεταφέρεται» στο «Σαν Πάολο» της Νάπολι και περιμένουμε από τους Ιταλούς ανάλογη συμπεριφορά, να μην παίξουν παθητικά για να υπερασπίσουν την ισοπαλία, που θεωρητικά τους δίνει προβάδισμα για την πρόκριση. Η Παρί υπολείπεται ενός βαθμού της Νάπολι και θα πάρει έντονα ρίσκα, με παίκτες επιπέδου Νέιμαρ, Εμπαπέ και Καβάνι είναι αδύνατον να παίξει υπολογιστικά. Πάμε στο ευρύ σκοράρισμα και πάλι, σε τιμή 1,90 στον ΟΠΑΠ το Over 3,5.

Στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξενεί την Ντόρτμουντ στη μάχη κορυφής του ομίλου τους. Οι Ισπανοί θα ψάξουν την εκδίκηση, στο προ δύο εβδομάδων παιχνίδι στο «Βεστφάλεν» κατέρρευσαν στο δεύτερο ημίχρονο και συνετρίβησαν με 4-0, κάνοντας πολλά λάθη στην άμυνα, κάτι απρόσμενο για ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε. Η Ντόρτμουντ εκμεταλλεύτηκε κάθε αδυναμία και έφτασε στο ευρύ σκορ, έχουμε αναφερθεί πολλές φορές στη στήλη φέτος για την εκτελεστική δεινότητα της γερμανικής ομάδας, που σκοράρει με όλους τους τρόπους. Η Ατλέτικο θα πάρει ρίσκα για να ψάξει το επιθυμητό αποτέλεσμα και η Ντόρτμουντ θα βρει χώρους για να απειλήσει ξανά. Επιλογή το G/G σε τιμή 1,72 στον ΟΠΑΠ.