Τα γκολ στο προσκήνιο

Η Μπενεβέντο με επιθετική λογική μπορεί να απειλήσει την Ουντινέζε στο νοκ-άουτ ματς για το κύπελλο Ιταλίας. Η Σαρλερουά μπορεί να βρει αρκετά γκολ στο ματς με την αδύναμη αμυντικά Εουπεν.

Τρίτος γύρος του κυπέλλου Ιταλίας, η Ουντινέζε υποδέχεται την Μπενεβέντο, νοκ-άουτ αγώνας με παράταση και πέναλτι να προβλέπονται σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο. Η Ουντινέζε παρέμεινε στη Serie A έστω και στην τελευταία αγωνιστική, στις μεταγραφές δείχνει αποδυναμωμένη ενώ στην προετοιμασία εμφάνισε αμυντικές αδυναμίες, μόλις σε ένα από τα επτά φιλικά κράτησε το μηδέν, ενώ στο τελευταίο συνετρίβη με 5-1 από το Αννόβερο. Η Μπενεβέντο υποβιβάστηκε από τη Serie A, ξεκίνησε την χρονιά με πρόκριση με σκορ 3-1 επί της Ιμολέζε, δείχνει ικανή να απειλήσει την Ουντινέζε. Επιλογή το G/G σε απόδοση 1,82 στον ΟΠΑΠ.

Στο Βέλγιο η Ζούλτε Βάρεγκεμ υποδέχεται την ουραγό Εουπεν και εδώ υπάρχουν οι προϋποθέσεις για να δούμε ανοιχτό παιχνίδι με αρκετά γκολ. Η Εουπεν έχει ξεκινήσει άσχημα το πρωτάθλημα με δύο ήττες και πολλές αμυντικές αδυναμίες, δέχτηκε συνολικά 9 γκολ: στο 5-2 από την Κλαμπ Μπριζ και στο εντός έδρας 4-1 από τη Σαρλερουά, η ομάδα του Μακελελέ έγινε έρμαιο στις διαθέσεις των αντίπαλων επιθετικών. Η Ζούλτε Βάρεγκεμ από την πλευρά της μετρά δύο ισοπαλίες, στεκόμενη άτυχη καθώς τόσο με την Μπέβερεν (2-2) όσο και με τη Γάνδη (1-1) δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Απέναντι στην αδύναμη Εουπεν μπορεί να κάνει το κομμάτι της, ο άσος στο 1,30 δεν αξίζει, ανεβάζουμε την απόδοση στο 1,45 του Over 2,5 στον ΟΠΑΠ.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(21:00): ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ – ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ: G/G (1,82)
(21:00): ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ – ΕΟΥΠΕΝ: Over 2,5 (1,45)

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι