Αλλάζει το κλίμα

Η Παλέρμο άλλαξε προπονητή και με τον Ρομπέρτο Στελόνε στο τιμόνι της είναι φαβορί στην αναμέτρηση ανόδου με την Μπάρι. Ευκαιρία για γκολ στο παιχνίδι της Ρεμς με την Χάβρη στη Β’ Γαλλίας.

Στη Β’ Γαλλίας η Ρεμς με τη νίκη της 3-1 επί της Νιόρ έκανε το ρεκόρ μεγαλύτερης συγκομιδής βαθμών στην ιστορία της κατηγορίας. Εντυπωσιακά νούμερα 84 βαθμών που προήλθαν από 27 νίκες και τρεις ισοπαλίες σε 35 ματς, στο αποψινό ματς με τη Χάβρη το κίνητρο θα είναι ασφαλώς χαμηλότερο, ωστόσο η πρωταθλήτρια ομάδα θα παίξει ακόμα πιο ελεύθερα, με στόχο να δώσει θέαμα. Η αντίπαλος Χάβρη χρειάζεται τη νίκη για να μπει στην προνομιούχο πρώτη πεντάδα των πλέι-οφ ανόδου, είναι σε φόρμα με 10 βαθμούς συγκομιδή από τα τέσσερα τελευταία ματς και θα πάρει ρίσκα. Σε ικανοποιητική απόδοση το Over 2,5 στο 1,75 στον ΟΠΑΠ, από δύο ομάδες με έφεση στο σκοράρισμα.

Στη Β’ Ιταλίας διεξάγεται σπουδαίο ματς για την απευθείας άνοδο. Η Παλέρμο των 63 βαθμών υποδέχεται την Μπάρι που βρίσκεται στους 60 και το παιχνίδι θα κρίνει πολλά. Η Παλέρμο είναι σε μέτρια κατάσταση το τελευταίο διάστημα, ηττήθηκε την Παρασκευή 3-0 από τη Βενέτσια και σε μια προσπάθεια να επιφέρει σοκ στο σύλλογο, ο πρόεδρος Μαουρίτσιο Τζαμπαρίνι απέλυσε τον προπονητή Μπρούνο Τεντίνο, προσλαμβάνοντας τον Ρομπέρτο Στελόνε. Καλύτερο υλικό η Παλέρμο από την Μπάρι, επιστρέφει από τιμωρία ο ποιοτικότερος παίκτης της κατηγορίας, Ιγκόρ Κορονάδο, ο άσος σε απόδοση 1,85 στον ΟΠΑΠ αξίζει να αναζητηθεί.