Ρεάλ Μαδρίτης: Άνετα και ξεκούραστα με σούπερ Μούσα πριν από τον Παναθηναϊκό
Twitter - Real Madrid official

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εύκολα της Ομπραντόιρο με 93-79, λίγο πριν την πρεμιέρα της Euroleague κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Μάλιστα, ο τεχνικός της ισπανικής ομάδας, Τσους Ματέο, είχε την ευκαιρία να μοιράσει το χρόνο, με αποτέλεσμα κανείς παίκτης του να μην αγωνιστεί πάνω από 23 λεπτά.

Η Ρεάλ με εξαιρετικές επιλογές στην επίθεση και πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, κατάφερε να «χτίσει» διαφορά από το πρώτο ημίχρονο (42-25), την οποία και διαχειρίστηκε εύκολα στο δεύτερο μέρος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Ντζάναν Μούσα με 22 πόντους και 4 ριμπάουντ, με τον Βενσάν Πουαριέ να προσθέτει 14 πόντους και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Μάριο Χεζόνια είχε 4 πόντους και 6 ριμπάουντ σε περίπου 18 λεπτά συμμετοχής.

Δεκάλεπτα: 27-12, 42-25, 68-55, 93-79.

Ρεάλ Μαδρίτης (Τσους Ματέο): Κοζέρ 8 (1), Γκονζάλεζ 4, Χεζόνια 4, Σέρχι 6 (5 ασίστ), Ντεκ 6, Πουαριέ 14, Κορνελί 3, Ταβάρες 10 (6 ριμπάουντ), Γιουλ 5 (1), Γιαμπουσέλε 11, Μούσα 22 (4)

Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης