Adidas Next Generation Tournament: Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Παναθηναϊκό κόντρα στην Αρμάνι

Έχασε στις λεπτομέρειες κόντρα στην Αρμάνι ο Παναθηναϊκός με σκορ 49-51

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε ούτε στον τελευταίο αγώνα του στο Adidas Next Generation Tournament του Βαρέζε. Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν έπειτα από ματς θρίλερ με 49-51 από την Αρμάνι Μιλάνο και κατέλαβαν την 8η (τελευταία) θέση στο τουρνουά.

Πρώτος σκόρερ για το «τριφύλλι» ήταν ο Εμμανουήλ Δήμου με 13 πόντους και 3 ριμπάουντ, με τον Νεοκλή Αβδάλα να έχει 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Ο Αβδάλας ήταν εκείνος που πήρε το κρίσιμο σουτ στη λήξη της τέταρτης περιόδου για να στείλει το ματς στην παράταση, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Για την Αρμάνι, ο Λιόνελ Μπένγκα είχε 15 πόντους και 10 ριμπάουντ - αλλά και το τρίποντο που έκανε το σκορ 49-50 λίγο πριν το τέλος - ενώ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ με 1/2 βολές.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 28-26, 41-40, 49-51