Τσεντεβίτα Ολίμπια-Προμηθέας 98-84: Τα χάλασε όλα στο τρίτο δεκάλεπτο (photos)

Ο Προμηθέας ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο μέρος αλλά η Τσεντεβίτα Ολίμπια πάτησε γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 36-15 επικράτησε (98-84) των Πατρινών

Την πολύ κακή του εικόνα στο τρίτο δεκάλεπτο όπου δέχθηκε επιμέρους σκορ 36-15 πλήρωσε ο Προμηθέας και δέχθηκε βαριά ήττα (98-84) από την Τσεντεβίτα Ολίμπια εκτός έδρας σε εξ αναβολής αγώνα για το Eurocup.

Οι Πατρινοί λίγες ημέρες μετά τη νίκη εντός έδρας κόντρα στην Ουλμ ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο μέρος, αλλά στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και καθάρισαν ουσιαστικά το ματς.

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Τζέικομπ Πούλεν με 22 πόντους, με τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ Ζακ Όγκαστ να έχει 19 πόντους και έξι ριμπάουντ. Επίσης ένας πρώην «πράσινος» ο Γιόγκι Φέρελ τελείωσε το ματς με 16 πόντους.

Για τους παίκτες του Ηλία Ζούρου, ο Τζεράι Γκραντ είχε 18 πόντους όσους και ο Δημήτρης Αγραβάνης, ενώ τους ακολούθησε ο Αμπντουλ Γκάντι με 14 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-15, 48-43, 84-58, 98-84