ΤΣΣΚΑ-Ούνικς 103-105: Επική νίκη στην τρίτη παράταση για την παρέα του Χεζόνια! (videos)

Συγκλονιστικό παιχνίδι για την VTB League στην Μόσχα με την Ούνικς να κερδίζει 105-103 την ΤΣΣΚΑ έπειτα από τρεις παρατάσεις

Η «μάχη» της χρονιάς έγινε στην Μόσχα, όπου η Ούνικς επικράτησε με 105-103 της ΤΣΣΚΑ για την VTB League έπειτα από τρεις παρατάσεις!

Από τη μια ο Ντάνιελ Χάκετ για τους γηπεδούχους με 33 πόντους και από την άλλη ο Μάριο Χεζόνια για τους φιλοξενούμενους με 31 πόντους και 10 ριμπάουντ έδωσαν μοναδική παράσταση.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι οι οποίοι παρατάχθηκαν χωρίς τους Δημήτρη Ιτούδη, Τορνίκε Σενγκέλια και Γιόχαν Βόιγκτμαν, έπεσαν στο 9-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι που διπλασίασαν τις νίκες απέναντι στην μεγάλη τους αντίπαλο φέτος, ανέβηκαν στο 11-2 και αποτελούν το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Τρομερή εμφάνιση για την Ούνικς πραγματοποίησε ο Τζον Μπράουν (16π., 9ρ., 4ασ.), που έμεινε στο παρκέ για 53', ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Τόνι Γιεκίρι με 10π. και 10ρ. Από την πλευρά των ηττημένων, ο Ίφε Λούντμπεργκ μέτρησε 19π., ενώ 12π. είχε ο Τζοέλ Μπολομπόι.

Η τελευταία φάση του ματς ήταν αυτή που έκρινε και το αποτέλεσμα, με τον Μέιο να παίρνει την κατοχή και με ένα σουτ στο άκουσμα της κόρνας, να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 13-26, 41-42, 61-60, 77-77 (κ.α.), 85-85 (α’ παρ.), 92-92 (β’ παρ.), 103-105 (τελικό σκορ).