Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 70-78: Πήρε το διπλό και συνεχίζει στο Eurocup (video+photos)

Στην επόμενη φάση του Eurocup Γυναικών προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, καθώς επικράτησε στο Βελιγράδι του Ερυθρού Αστέρα με 78-70 σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική του Ε’ Ομίλου της διοργάνωσης.

Μετά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Ερυθρός Αστέρας ξέφυγε προσωρινά με 24-18 (στο 10’) με τον Ολυμπιακό όμως να πιέζει στην άμυνα και να καταφέρνει να πάρει τα ηνία του αγώνα με 39-34 στο τέλος του ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός στη συνέχεια διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού και το προβάδισμα φτάνοντας στην νίκη με 78-70.

Δεκάλεπτα: 24-18, 34-39, 53-59, 70-78

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά του αγώνα

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα