Με πολύ... ιδρώτα την προτελευταία Ασντοντ η Μακάμπι Τελ Αβίβ!

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ τα βρήκε «σκούρα» κόντρα στην Μακάμπι Ασντοντ αλλά πήρε τη νίκη μετά από 50 αγωνιστικά λεπτά!

Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου χρειάστηκε να φτάσουν μέχρι τη δεύτερη παράταση για να νικήσουν 104-100 την προτελευταία ομάδα του πρωταθλήματος. Ο Πολ Στολ με δύο βολές ισοφάρισε σε 83-83 για τους γηπεδούχους, στέλνοντας το ματς στην παράταση, ενώ οι βολές του Γιοβέλ Ζούσμαν ήταν αυτές που οδήγησαν (90-90) το ματς στο δεύτερο έξτρα πεντάλεπτο.

Ο 21άχρονος παίκτης έκανε νταμπλ νταμπλ (15π., 12ρ.), όπως κι ο Τζόνι Ο' Μπράιαντ (20π., 11ρ.), ενώ καταλυτική ήταν κι η παρουσία των ΝτιΜπαρτολομέο (17π.) και Ρολ (15π.). Από την άλλη οι Στολ (30π.) και Τόλεφσεν (31π., 10ρ.) σημείωσαν τους 61 από τους 100 πόντους της ομάδας τους αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Η Μακάμπι Τελ Αβιβ ανέβηκε στο 12-3, ενώ η Μακάμπι Ασντόντ έχει πλέον 5-10.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»