Βόννη-ΠΑΟΚ 94-77: Συντριβή στη Γερμανία (photos)

Την ήττα με κάτω τα χέρια από τη Βόννη (94-77) γνώρισε ο ΠΑΟΚ στη Γερμανία

Την συντριβή με 94-77 από την Βόννη στη Γερμανία γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του Basketball Champions League. Αποτέλεσμα που σταματά το σερί των 5 νικών που είχε , το τελευταίο διάστημα, στη διοργάνωση, ο «Δικέφαλος». Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπόγιαν Σούμποτιτς (22π., 5/5 τρίποντα, 7 ριμπ., 2 κλ). Στήριξαν το έργο του οι Ρασάντ Τζέιμς (14π., 6 ριμπ., 5 ασ., 1κλ), Γιόρμαν Μπαρτόλο (13π., 3 ασ), με τη γερμανική ομάδα να έχει συνολικά 13/22 τρίποντα, 32 ριμπάουντ, 20 ασίστ και 7 κλεψίματα. Ξεχώρισε για τους «ασπρόμαυρους», που τελείωσαν το ματς με 9/17 βολές, 26 ριμπάουντ, 14 ασίστ και 11 λάθη, ο Γιάνικ Μορέιρα (20π., 12 ριμπ., 2 κοψ.).

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου μπήκαν πολύ νωθρά στο ματς και είδαν τους Γερμανούς να πηγαίνουν στην πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 26-16. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να μην μπορεί να βρει τα πατήματα της και να κλείνει το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 46-31. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε κάπως στο δεύτερο ημίχρονο να μαζέψει τη διαφορά όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα τελικά από τους Γερμανούς.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τις μάχες επιβίωσης στη Super League και Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
«Κόκκινη τρέλα» για τον Ολυμπιακό: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα