«Ζορίστηκε» πριν τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ η Φενέρμπαχτσε
1 SHARE

Η Καρσίγιακα έβαλε δύσκολα στη Φενέρμπαχτσε, η οποία πήρε τη νίκη με ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο.

Τρεις ημέρες πριν έρθει στην Αθήνα για να παίξει με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ στο ΟΑΚΑ, η Φενέρ νίκησε 80-72 την Καρσίγιακα και διατήρησε το αήττητο στην τουρκική λίγκα, έχοντας πλέον ρεκόρ 8-0. Οι πρωταθλητές Τουρκίας, οι οποίοι αγωνίστηκαν με πολλές απουσίες, είχαν πρώτους σκόρερ τους Νίκολα Κάλινιτς (21π. με 5/6διπ., 3/3τρ.), Ζοφρί Λοβέρν (18π. με 8/12διπ.) και Μπόμπι Ντίξον (18π. με 6/11 σουτ).

Οι φιλοξενούμενοι για 30 λεπτά έβγαλαν το… λάδι στους παίκτες του Ομπράντοβιτς με το σκορ να είναι 55-55 στο φινάλε της τρίτης περιόδου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με επιμέρους 19-9 και ξέφυγαν με 74-64 (37’), «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη.

Δείτε τα πλήρη στατιστικά των δύο ομάδων στο gallery...

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!