NCAA: Το σήκωσε το Στάνφορντ

To ΝΙΤ κατέκτησε το Στάνφορντ (24-13, 9-9 Pac-12) χάρη σε 66-64 επί του Μαϊάμι (25-13, 10-8 ACC) ύστερα από παράταση (59-59 κ.α.).

Το τουρνουά πανεπιστημίων δεύτερης διαλογής ήταν ιστορικό, αφού το NCAA χρησιμοποίησε πειραματικά όριο τριάντα δευτερόλεπτων στις επιθέσεις, αλλά στον τελικό του Final Four του «Madison Square Garden» της Νέας Υόρκης το Στάνφορντ πήρε τον τίτλο του National Invitation Tournament για τρίτη φορά μετά την πρωτιά του 1991 και του 2012, αν και απώλεσε πλεονέκτημα δεκατριών πόντων στο δεύτερο ημίχρονο, πριν «καθαρίσει» στο έξτρα πεντάλεπτο. Σήμερα διεξήχθη και ο τελικός του CIT, στον οποίο το Έβανσβιλ (24-12, 9-9 MVC) εκμεταλλεύτηκε πλεονέκτημα έδρας και κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της ιστορίας του με 71-65 επί του Νόρδερν Αριζόνα (23-15, 13-5 Big Sky).

Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα