Παναθλητικός Συκεών: «Ανάσα» με Τερψιθέα Γλυφάδας

Ακέραιες τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία διατήρησε ο Παναθλητικός Συκεών μετά τη νίκη του με 62-54 επί της Τερψιθέας Γλυφάδας.

Ωστόσο, οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν να καλύψουν και τη διαφορά της ήττας τους από την αναμέτρηση του πρώτου γύρου (εννέα πόντοι). Οι παίκτριες του Σίμου Συρόπουλου διατήρησαν μικρό προβάδισμα καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Το συγκρότημα του Στέφανου Παπασπυριδάκου εξαπέλυσε την αντεπίθεσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο, μείωσε στο τρίποντο ένα λεπτό πριν από τη λήξη (54-51), αλλά δεν πρόλαβε να κάνει την ανατροπή.

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζάχαρης.
Δεκάλεπτα: 18-11, 32-28, 48-38, 62-54.
Παναθλητικός Συκεών (Συρόπουλος): Κωτούλα 6 (2), Γκιμπς 19 (2), Αναστασιάδου, Τόσκα 6, Τσαμπούρη 13 (3), Κωστανάκη 3 (1), Ταρπάγκου 15, Γαϊτάνη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Φατούρος): Βαλέττα 10 (1), Σύρρα 4, Ισκίογλου 6, Στεφάνου 4, Ουίλιαμς 21, Σπηλιώτης 9 (1).

ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα