NCAA: «Βράχοι» στο Ουισκόνσιν (videos)
SHARE

NCAA: «Βράχοι» στο Ουισκόνσιν (videos)

Σε εκπληκτικό και σκληρό ματς για το Elite Eight της postseason του NCAA, το Ουισκόνσιν (30-7, 12-6 Big Ten) κέρδισε το Αριζόνα (33-5, 15-3 Pac-12) με 64-63 στην παράταση (54-54 κ.α.)!

Τα δύο πανεπιστήμια έμειναν κοντά στο σκορ σε ολόκληρο το παιχνίδι προσπαθώντας σε πρώτο βαθμό να… καταστρέψουν τους αντιπάλους, αλλά στο τέλος οι 28 πόντοι του Φρανκ Καμίνσκι αποτέλεσαν τη διαφορά για τους Μπάτζερς, που προκρίθηκαν στο Final Four για πρώτη φορά από το 2000. Στις δραματικές εξελίξεις της αναμέτρησης συνέβαλε και αυστηρό επιθετικό φάουλ σε βάρος του Νικ Τζόνσον, ο οποίος έμεινε με την μπάλα στα χέρια στην τελευταία επίθεση του έξτρα πεντάλεπτου.

Νωρίτερα, το Φλόριντα (36-2, 18-0 SEC) έσπασε… κατάρα τριών διαδοχικών αποκλεισμών στη φάση των Elite Eight και αποτέλεσε την πρώτη ομάδα που πέρασε στο φετινό Final Four επικρατώντας του Ντέιτον (26-11, 10-6 Α 10) με 62-52 στον τελικό του South Regional. Μάλιστα, οι Γκέιτορς δημιούργησαν σερί τριάντα νικών ξεπερνώντας το εμπόδιο της μεγαλύτερης έκπληξης των φετινών playoffs του NCAA, ενώ παραγωγικά ξεχώρισε ο Σκότι Ουίλμπεκιν με 23 πόντους.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα των playoffs του NCAΑ:
South Regional

First Four (18/03)
1-Μάουντ Σεντ Μέρι-ΑΛΜΠΑΝΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
2-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Άλμπανι (Ορλάντο)
3-Κολοράντο-ΠΙΤΣMΠΟΥΡΓΚ (Ορλάντο)
4-Βιρτζίνια Κόμονγουελθ-ΣΤΕΦΕΝ Φ. ΟΣΤΙΝ (Σαν Ντιέγκο)
5-UCLA-Τούλσα (Σαν Ντιέγκο)
6-Οχάιο Στέιτ-ΝΤΕΪΤΟΝ (Μπάφαλο)
7-ΣΙΡΑΚΙΟΥΖ-Ουέστερν Μίσιγκαν (Μπάφαλο)
8-Νιου Μέξικο-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ (Σεντ Λούις)
9-ΚΑΝΣΑΣ-Ίστερν Κεντάκι (Σεντ Λούις)

Φάση των «32» (22-23/03)
10-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Πίτσμπουργκ (Ορλάντο)
11-Στέφεν Φ. Όστιν-UCLA (Σαν Ντιέγκο)
12-ΝΤΕΪΤΟΝ-Σίρακιουζ (Μπάφαλο)
13-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ-Κάνσας (Σεντ Λούις)

Sweet Sixteen (27/03)
14-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-UCLA (Μέμφις)
15-ΝΤΕΪΤΟΝ-Στάνφορντ (Μέμφις)

Elite Eight (29/03)
16-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Ντέιτον (Μέμφις)

West Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
17-ΑΡΙΖΟΝΑ-Ουέμπερ Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
18-ΓΚΟΝΖΑΓΚΑ-Οκλαχόμα Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
19-Οκλαχόμα-ΝΟΡΘ ΝΤΑΚΟΤΑ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
20-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ-Νιου Μέξικο Στέιτ (Σποκέιν)
21-ΜΠΕΪΛΟΡ-Νεμπράσκα (Σαν Αντόνιο)
22-ΚΡΕΪΤΟΝ-Λουιζιάνα Λαφαγιέτ (Σαν Αντόνιο)
23-ΌΡΕΓΚΟΝ-Μπρίχαμ Γιανγκ (Μιλγουόκι)
24-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ-Αμέρικαν (Μιλγουόκι)

Φάση των «32» (22-23/03)
25-ΑΡΙΖΟΝΑ-Γκονζάγκα (Σαν Ντιέγκο)
26-Νορθ Ντακότα Στέιτ-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
27-ΜΠΕΪΛΟΡ-Κρέιτον (Σαν Αντόνιο)
28-Όρεγκον-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Μιλγουόκι)

Sweet Sixteen (27/03)
29-ΑΡΙΖΟΝΑ-Σαν Ντιέγκο Στέιτ (Άναχαϊμ)
30-Μπέιλορ-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Άναχαϊμ)

Elite Eight (29/03)
31-Αριζόνα-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Άναχαϊμ)

Midwest Regional

First Four (18-19/03)
32-ΚΑΛ ΠΟΛΙ-Τέξας Σάουδερν (Ντέιτον)
33-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ ΣΤΕΪΤ-Ξαβιέρ (Ντέιτον)
34-Αϊόβα-ΤΕΝΕΣΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
35-ΟΥΙΤΣΙΤΑ ΣΤΕΪΤ-Καλ Πόλι (Σεντ Λούις)
36-ΚΕΝΤΑΚΙ-Κάνσας Στέιτ (Σεντ Λούις)
37-ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ-Νορθ Καρολάινα Στέιτ (Ορλάντο)
38-ΛΟΥΙΣΒΙΛ-Μανχάτατ (Ορλάντο)
39-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Ουόφορντ (Μιλγουόκι)
40-ΤΕΞΑΣ-Αριζόνα Στέιτ (Μιλγουόκι)
41-Ντιουκ-ΜΕΡΣΕΡ (Ράλεϊ)
42-Μασατούσετς-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Φάση των «32» (22-23/03)
43-Ουίτσιτα Στέιτ-ΚΕΝΤΑΚΙ (Σεντ Λούις)
44-Σεντ Λούις-ΛΟΥΙΣΒΙΛ (Ορλάντο)
45-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Τέξας (Μιλγουόκι)
46-Μέρσερ-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Sweet Sixteen (28/03)
47-ΚΕΝΤΑΚΙ-Λούισβιλ (Ιντιανάπολις)
48-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Τενεσί (Ιντιανάπολις)

Elite Eight (30/03)
49-Κεντάκι-Μίσιγκαν (Ιντιανάπολις)

East Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
50-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Κόσταλ Καρολάινα (Ράλεϊ)
51-ΜΕΜΦΙΣ-Τζορτζ Ουάσινγκτον (Ράλεϊ)
52-Σινσινάτι-ΧΑΡΒΑΡΝΤ (Σποκέιν)
53-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ-Ντέλαγουερ (Σποκέιν)
54-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ-Πρόβιντενς (Σαν Αντόνιο)
55-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ-Νορθ Καρολάινα Σέντραλ (Σαν Αντόνιο)
56-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Σεντ Τζόζεφς (Μπάφαλο)
57-ΒΙΛΑΝΟΒΑ-Μιλγουόκι (Μπάφαλο)

Φάση των «32» (22-23/03)
58-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Μέμφις (Ράλεϊ)
59-Χάρβαρντ-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
60-Νορθ Καρολάινα-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ (Σαν Αντόνιο)
61-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Βιλανόβα (Μπάφαλο)

Sweet Sixteen (28/03)
62-Βιρτζίνια-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ (Νέα Υόρκη)
63-Αϊόβα Στέιτ-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ (Νέα Υόρκη)

Elite Eight (30/03)
64-Μίγισκαν Στέιτ-Κονέκτικατ (Νέα Υόρκη)

Final Four (Άρλινγκτον, Τέξας)

Ημιτελικοί (05/04)
65-Φλόριντα-Νικητής 64
66-Ουισκόνσιν-Νικητής 49

Τελικός (07/04)
67-Νικητές 65-66

To υπόλοιπο πρόγραμμα του ΝΙΤ:
Πρώτος Γύρος (18-19/03)
1-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Ιρβάιν
2-Σαν Φρανσίσκο-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΣΤΕΪΤ
3-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Γιούτα Βάλεϊ
4-ΑΡΚΑΝΣΑΣ-Ιντιάνα Στέιτ
5-Σεντ Τζονς-ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΟΡΙΣ
6-Γκριν Μπέι-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
7-ΙΛΙΝΟΪΣ-Μπόστον Γιουνιβέρσιτι
8-ΚΛΕΜΣΟΝ-Τζόρτζια Στέιτ
9-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Χάι Πόιντ
10-ΣΕΝΤ ΜΕΡΙΣ-Γιούτα
11-ΜΙΖΟΥΡΙ-Ντέιβιντσον
12-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ-Τολέντο
13-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Φλόριντα Γκολφ Κοστ
14-ΤΖΟΡΤΖΤΑΟΥΝ-Ουέστ Βιρτζίνια
15-ΤΖΟΡΤΖΙΑ-Βερμόντ
16-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ-Αϊόνα

Δεύτερος Γύρος (20-24/03)
17-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Λουιζιάνα Στέιτ
18-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Αρκάνσας
19-Ρόμπερτ Μόρις-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
20-Ιλινόις-ΚΛΕΜΣΟΝ
21-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σεντ Μέρις
22-Μιζούρι-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ
23-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Τζορτζτάουν
24-Τζόρτζια-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ

Προημιτελικά (25-26/03)
25-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Καλιφόρνια
26-Μπέλμοντ-ΚΛΕΜΣΟΝ
27-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σάουδερν Μις
28-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Λουιζιάνα Τεκ

Ημιτελικά (01/04)
29-Σάουδερν Μέθοντιστ-Κλέμσον
30-Μινεσότα-Φλόριντα Στέιτ

Τελικός (03/04)
Νικητές 29-30

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του CBI:
Πρώτος γύρος (19/03)
1-ΤΕΞΑΣ A&M-Ουαϊόμινγκ
2-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Μόρχεντ Στέιτ
3-Όρεγκον Στέιτ-ΡΑΝΤΦΟΡΝΤ
4-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Σάουθ Ντακότα Στέιτ
5-Τέξας Ελ Πάσο-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
6-Τουλέιν-ΠΡΙΝΣΕΤΟΝ
7-ΠΕΝ ΣΤΕΪΤ-Χάμπτον
8-ΣΙΕΝΑ-Στόνι Μπρουκ

Προημιτελικά (24/03)
9-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Τέξας Α&Μ
10-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Ράντφορντ
11-Πρίνσετον-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
12-ΣΙΕΝΑ-Πεν Στέιτ

Ημιτελικά (26/03)
13-ΣΙΕΝΑ-Ιλινόις Στέιτ
14-Ολντ Ντομίνιον-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ

Τελικοί (31/03, 02/04 και 04/04)
Φρέζνο Στέϊτ-Σιένα

Και το υπόλοιπο πρόγραμμα του College Insider:
Πρώτος γύρος
17/03: Μπράουν-ΧΟΛΙ ΚΡΟΣ
18/03: Κανίσιους-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ
18/03: Ιστ Καρολάινα-ΡΑΪΤ ΣΤΕΪΤ
18/03: ΙΣΤΕΡΝ ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Νόρφολκ Στέιτ
18/03: ΙΣΤ ΤΕΝΕΣΙ ΣΤΕΪΤ-Τσατανούγκα
18/03: Βαλπαράισο-ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ
18/03: ΣΑΜ ΧΙΟΥΣΤΟΝ-Αλαμπάμα Στέιτ
18/03: ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ-Πόρτλαντ Στέιτ
19/03: ΓΕΪΛ-Κουνίπιακ
19/03: Σάουθ Καρολάινα Απστέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
19/03: ΟΧΑΪΟ-Κλίβελαντ Στέιτ
19/03: ΙΝΤΙΑΝΑ ΠΕΡΝΤΙΟΥ ΦΟΡΤ ΟΥΕΪΝ-Άκρον
19/03: Μιζούρι Στέιτ-ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ
19/03: ΝΕΜΠΡΑΣΚΑ ΟΜΑΧΑ-Νορθ Ντακότα
19/03: Νόρδερν Κολοράντο-ΤΕΞΑΣ Α&Μ ΚΟΡΠΟΥΣ ΚΡΙΣΤΙ
19/03: Γκραντ Κάνιον-ΠΑΣΙΦΙΚ

Δεύτερος Γύρος
21/03: Ιστ Τενεσί Στέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
22/03: ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ-Ιντιάνα Περντιού Φορτ Ουέιν
22/03: ΟΧΑΪΟ-Ράιτ Στέιτ
22/03: Χόλι Κρος-ΓΕΪΛ
22/03: ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ-Ίστερν Μίσγκαν
22/03: Σαμ Χιούστον-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ
22/03: ΠΑΣΙΦΙΚ-Τέξας Α&Μ Κόρπους Κρίστι
24/03: ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ-Νεμπράσκα Όμαχα

Προημιτελικά
26/03: Οχάιο-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ
26/03: Κολούμπια-ΓΕΪΛ
26/03: ΠΑΣΙΦΙΚ-Σαν Ντιέγκο
27/03: ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ-Τόουσον

Ημιτελικά
01/04: Βιρτζίνια Μιλιτέρι-Γέιλ
01/04: Μάρεϊ Στέιτ-Πασίφικ

Τελικός
03/04

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

NCAA: «Βράχοι» στο Ουισκόνσιν (videos)

«Με τον Αναστασιάδη θα τα δείτε όλα»
«Με τον Αναστασιάδη θα τα δείτε όλα»
Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies