NCAA: Τετράδα για Κλέμσον και Μινεσότα (video)
SHARE

NCAA: Τετράδα για Κλέμσον και Μινεσότα (video)

Εν αναμονή της συνέχειας του «Sweet Sixteen» των playoffs του NCAA, σήμερα διεξήχθησαν οι δύο πρώτοι προημιτελικοί του NIT.

Στο τουρνουά μεταξύ κολεγίων δεύτερης διαλογής το Μινεσότα (23-13, 8-10 Big Ten) κατέβαλε με 81-73 το Σάουδερν Μις (29-7, 13-3 C-USA) χάρη σε 32 πόντους του Όστιν Χόλινς. Νωρίτερα, το Κλέμσον (23-12, 10-8 ACC) κέρδισε το Μπέλμοντ (26-10, 14-2 OVC) με 73-68, αν και ήταν πίσω με 66-61, 3:52 πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα των playoffs του NCAΑ:
South Regional

First Four (18/03)
1-Μάουντ Σεντ Μέρι-ΑΛΜΠΑΝΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
2-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Άλμπανι (Ορλάντο)
3-Κολοράντο-ΠΙΤΣMΠΟΥΡΓΚ (Ορλάντο)
4-Βιρτζίνια Κόμονγουελθ-ΣΤΕΦΕΝ Φ. ΟΣΤΙΝ (Σαν Ντιέγκο)
5-UCLA-Τούλσα (Σαν Ντιέγκο)
6-Οχάιο Στέιτ-ΝΤΕΪΤΟΝ (Μπάφαλο)
7-ΣΙΡΑΚΙΟΥΖ-Ουέστερν Μίσιγκαν (Μπάφαλο)
8-Νιου Μέξικο-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ (Σεντ Λούις)
9-ΚΑΝΣΑΣ-Ίστερν Κεντάκι (Σεντ Λούις)

Φάση των «32» (22-23/03)
10-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Πίτσμπουργκ (Ορλάντο)
11-Στέφεν Φ. Όστιν-UCLA (Σαν Ντιέγκο)
12-ΝΤΕΪΤΟΝ-Σίρακιουζ (Μπάφαλο)
13-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ-Κάνσας (Σεντ Λούις)

Sweet Sixteen (27/03)
14-Φλόριντα-UCLA (Μέμφις)
15-Ντέιτον-Στάνφορντ (Μέμφις)

Elite Eight (29/03)
16-Νικητές 14-15 (Μέμφις)

West Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
17-ΑΡΙΖΟΝΑ-Ουέμπερ Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
18-ΓΚΟΝΖΑΓΚΑ-Οκλαχόμα Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
19-Οκλαχόμα-ΝΟΡΘ ΝΤΑΚΟΤΑ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
20-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ-Νιου Μέξικο Στέιτ (Σποκέιν)
21-ΜΠΕΪΛΟΡ-Νεμπράσκα (Σαν Αντόνιο)
22-ΚΡΕΪΤΟΝ-Λουιζιάνα Λαφαγιέτ (Σαν Αντόνιο)
23-ΌΡΕΓΚΟΝ-Μπρίχαμ Γιανγκ (Μιλγουόκι)
24-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ-Αμέρικαν (Μιλγουόκι)

Φάση των «32» (22-23/03)
25-ΑΡΙΖΟΝΑ-Γκονζάγκα (Σαν Ντιέγκο)
26-Νορθ Ντακότα Στέιτ-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
27-ΜΠΕΪΛΟΡ-Κρέιτον (Σαν Αντόνιο)
28-Όρεγκον-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Μιλγουόκι)

Sweet Sixteen (27/03)
29-Αριζόνα-Σαν Ντιέγκο Στέιτ (Άναχαϊμ)
30-Μπέιλορ-Ουισκόνσιν (Άναχαϊμ)

Elite Eight (29/03)
31-Νικητές 29-30 (Άναχαϊμ)

Midwest Regional

First Four (18-19/03)
32-ΚΑΛ ΠΟΛΙ-Τέξας Σάουδερν (Ντέιτον)
33-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ ΣΤΕΪΤ-Ξαβιέρ (Ντέιτον)
34-Αϊόβα-ΤΕΝΕΣΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
35-ΟΥΙΤΣΙΤΑ ΣΤΕΪΤ-Καλ Πόλι (Σεντ Λούις)
36-ΚΕΝΤΑΚΙ-Κάνσας Στέιτ (Σεντ Λούις)
37-ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ-Νορθ Καρολάινα Στέιτ (Ορλάντο)
38-ΛΟΥΙΣΒΙΛ-Μανχάτατ (Ορλάντο)
39-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Ουόφορντ (Μιλγουόκι)
40-ΤΕΞΑΣ-Αριζόνα Στέιτ (Μιλγουόκι)
41-Ντιουκ-ΜΕΡΣΕΡ (Ράλεϊ)
42-Μασατούσετς-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Φάση των «32» (22-23/03)
43-Ουίτσιτα Στέιτ-ΚΕΝΤΑΚΙ (Σεντ Λούις)
44-Σεντ Λούις-ΛΟΥΙΣΒΙΛ (Ορλάντο)
45-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Τέξας (Μιλγουόκι)
46-Μέρσερ-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Sweet Sixteen (28/03)
47-Κεντάκι-Λούισβιλ (Ιντιανάπολις)
48-Μίσιγκαν-Τενεσί (Ιντιανάπολις)

Elite Eight (30/03)
49-Νικητές 47-48 (Ιντιανάπολις)

East Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
50-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Κόσταλ Καρολάινα (Ράλεϊ)
51-ΜΕΜΦΙΣ-Τζορτζ Ουάσινγκτον (Ράλεϊ)
52-Σινσινάτι-ΧΑΡΒΑΡΝΤ (Σποκέιν)
53-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ-Ντέλαγουερ (Σποκέιν)
54-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ-Πρόβιντενς (Σαν Αντόνιο)
55-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ-Νορθ Καρολάινα Σέντραλ (Σαν Αντόνιο)
56-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Σεντ Τζόζεφς (Μπάφαλο)
57-ΒΙΛΑΝΟΒΑ-Μιλγουόκι (Μπάφαλο)

Φάση των «32» (22-23/03)
58-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Μέμφις (Ράλεϊ)
59-Χάρβαρντ-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
60-Νορθ Καρολάινα-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ (Σαν Αντόνιο)
61-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Βιλανόβα (Μπάφαλο)

Sweet Sixteen (28/03)
62-Βιρτζίνια-Μίσιγκαν Στέιτ (Νέα Υόρκη)
63-Αϊόβα Στέιτ-Κονέκτικατ (Νέα Υόρκη)

Elite Eight (30/03)
64-Νικητές 62-63 (Νέα Υόρκη)

Final Four (Άρλινγκτον, Τέξας)

Ημιτελικοί (05/04)
Νικητές 16, 31, 49 και 64

Τελικός (07/04)
Νικητές ημιτελικών

To υπόλοιπο πρόγραμμα του ΝΙΤ:
Πρώτος Γύρος (18-19/03)
1-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Ιρβάιν
2-Σαν Φρανσίσκο-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΣΤΕΪΤ
3-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Γιούτα Βάλεϊ
4-ΑΡΚΑΝΣΑΣ-Ιντιάνα Στέιτ
5-Σεντ Τζονς-ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΟΡΙΣ
6-Γκριν Μπέι-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
7-ΙΛΙΝΟΪΣ-Μπόστον Γιουνιβέρσιτι
8-ΚΛΕΜΣΟΝ-Τζόρτζια Στέιτ
9-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Χάι Πόιντ
10-ΣΕΝΤ ΜΕΡΙΣ-Γιούτα
11-ΜΙΖΟΥΡΙ-Ντέιβιντσον
12-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ-Τολέντο
13-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Φλόριντα Γκολφ Κοστ
14-ΤΖΟΡΤΖΤΑΟΥΝ-Ουέστ Βιρτζίνια
15-ΤΖΟΡΤΖΙΑ-Βερμόντ
16-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ-Αϊόνα

Δεύτερος Γύρος (20-24/03)
17-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Λουιζιάνα Στέιτ
18-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Αρκάνσας
19-Ρόμπερτ Μόρις-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
20-Ιλινόις-ΚΛΕΜΣΟΝ
21-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σεντ Μέρις
22-Μιζούρι-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ
23-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Τζορτζτάουν
24-Τζόρτζια-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ

Προημιτελικά (25-26/03)
25-Σάουδερν Μέθοντιστ-Καλιφόρνια
26-Μπέλμοντ-ΚΛΕΜΣΟΝ
27-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σάουδερν Μις
28-Φλόριντα Στέιτ-Λουιζιάνα Τεκ

Ημιτελικά (01/04)
29-Νικητής 25-Κλέμσον
30-Μινεσότα-Νικητής 28

Τελικός (03/04)
Νικητές 29-30

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του CBI:
Πρώτος γύρος (19/03)
1-ΤΕΞΑΣ A&M-Ουαϊόμινγκ
2-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Μόρχεντ Στέιτ
3-Όρεγκον Στέιτ-ΡΑΝΤΦΟΡΝΤ
4-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Σάουθ Ντακότα Στέιτ
5-Τέξας Ελ Πάσο-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
6-Τουλέιν-ΠΡΙΝΣΕΤΟΝ
7-ΠΕΝ ΣΤΕΪΤ-Χάμπτον
8-ΣΙΕΝΑ-Στόνι Μπρουκ

Προημιτελικά (24/03)
9-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Τέξας Α&Μ
10-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Ράντφορντ
11-Πρίνσετον-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
12-ΣΙΕΝΑ-Πεν Στέιτ

Ημιτελικά (26/03)
13-Ολντ Ντομίνιον-Ιλινόις Στέιτ
14-Σιένα-Φρέζνο Στέιτ

Τελικοί (31/03, 02/04 και 04/04)
Νικητές 14-13

Και το υπόλοιπο πρόγραμμα του College Insider:
Πρώτος γύρος
17/03: Μπράουν-ΧΟΛΙ ΚΡΟΣ
18/03: Κανίσιους-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ
18/03: Ιστ Καρολάινα-ΡΑΪΤ ΣΤΕΪΤ
18/03: ΙΣΤΕΡΝ ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Νόρφολκ Στέιτ
18/03: ΙΣΤ ΤΕΝΕΣΙ ΣΤΕΪΤ-Τσατανούγκα
18/03: Βαλπαράισο-ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ
18/03: ΣΑΜ ΧΙΟΥΣΤΟΝ-Αλαμπάμα Στέιτ
18/03: ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ-Πόρτλαντ Στέιτ
19/03: ΓΕΪΛ-Κουνίπιακ
19/03: Σάουθ Καρολάινα Απστέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
19/03: ΟΧΑΪΟ-Κλίβελαντ Στέιτ
19/03: ΙΝΤΙΑΝΑ ΠΕΡΝΤΙΟΥ ΦΟΡΤ ΟΥΕΪΝ-Άκρον
19/03: Μιζούρι Στέιτ-ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ
19/03: ΝΕΜΠΡΑΣΚΑ ΟΜΑΧΑ-Νορθ Ντακότα
19/03: Νόρδερν Κολοράντο-ΤΕΞΑΣ Α&Μ ΚΟΡΠΟΥΣ ΚΡΙΣΤΙ
19/03: Γκραντ Κάνιον-ΠΑΣΙΦΙΚ

Δεύτερος Γύρος
21/03: Ιστ Τενεσί Στέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
22/03: ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ-Ιντιάνα Περντιού Φορτ Ουέιν
22/03: ΟΧΑΪΟ-Ράιτ Στέιτ
22/03: Χόλι Κρος-ΓΕΪΛ
22/03: ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ-Ίστερν Μίσγκαν
22/03: Σαμ Χιούστον-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ
22/03: ΠΑΣΙΦΙΚ-Τέξας Α&Μ Κόρπους Κρίστι
24/03: ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ-Νεμπράσκα Όμαχα

Προημιτελικά
26/03: Οχάιο-Βιρτζίνια Μιλιτέρι
26/03: Κολούμπια-Γέιλ
26/03: Πασίφικ-Σαν Ντιέγκο
27/03: Μάρεϊ Στέιτ-Τόουσον

Ημιτελικά
01/04

Τελικός
03/04

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

NCAA: Τετράδα για Κλέμσον και Μινεσότα (video)

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: «Μέσα» ο Στρέλνιεκς, εκτός ο Βέσελι
Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: «Μέσα» ο Στρέλνιεκς, εκτός ο Βέσελι
Football League: Πήρε πίσω τους 3 βαθμούς η Σπάρτη
Football League: Πήρε πίσω τους 3 βαθμούς η Σπάρτη
Ολυμπιακός: Η δικαίωση για την απόφαση της ΕΠΟ και το ΠΑΟΚ-Άρης
Ολυμπιακός: Η δικαίωση για την απόφαση της ΕΠΟ και το ΠΑΟΚ-Άρης
Τσίπρας για Αντετοκούνμπο: «Σεβασμός για τους ανθρώπους που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ»
Τσίπρας για Αντετοκούνμπο: «Σεβασμός για τους ανθρώπους που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν εδώ»


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies