NCAA: Τέλος το Τζορτζτάουν από NIT (videos)
SHARE

NCAA: Τέλος το Τζορτζτάουν από NIT (videos)

Δεν έγιναν παιχνίδια των playoffs του NCAA, αλλά ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του NIT, στο οποίο συμμετέχουν κολέγια δεύτερης διαλογής.

Από τα τρία σημερινά ματς ξεχώρισε ο Άαρον Τόμας με ρεκόρ καριέρας 26 πόντων στο 101-90 του Φλόριντα Στέιτ (21-13, 9-9 ACC) σε βάρος του Τζορτζτάουν, ενώ τα Σάουδερν Μέθοντιστ (25-9, 12-6 AAC) και Καλιφόρνια (21-13, 10-8 Pac-12) «έκλεισαν» ραντεβού στα ημιτελικά, αφού επικράτησαν του Λουιζιάνα Στέιτ (20-14, 9-9 SEC) με 80-67 και του Αρκάνσας (22-12, 10-8 SEC) με 75-64, αντίστοιχα. Στα προημιτελικά του CBI, το Ολντ Ντομίνιον (18-17, 9-7 C-USA) κέρδισε το Ράντφορντ (22-13, 10-6 Big South) με 82-59, το Σιένα (17-17, 11-9 MAAC) το Πεν Στέιτ (16-18, 6-12 Big Ten) με 54-52, το Ιλινόις Στέιτ (18-15, 9-9 MVC) το Τέξας Α&Μ (18-16, 8-10 SEC) με 62-55 και το Φρέζνο Στέιτ (19-16, 9-9 MW) το Πρίντσετον (21-9, 8-6 Ivy) με 72-56, ενώ σε παιχνίδι του College Insider το Μάρεϊ Στέιτ (20-11, 13-3 OVC) κατέβαλε το Ομάχα (17-15, 5-9 Summit) με 86-62.

Παρακάτω το υπόλοιπο πρόγραμμα των playoffs του NCAΑ:
South Regional

First Four (18/03)
1-Μάουντ Σεντ Μέρι-ΑΛΜΠΑΝΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
2-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Άλμπανι (Ορλάντο)
3-Κολοράντο-ΠΙΤΣMΠΟΥΡΓΚ (Ορλάντο)
4-Βιρτζίνια Κόμονγουελθ-ΣΤΕΦΕΝ Φ. ΟΣΤΙΝ (Σαν Ντιέγκο)
5-UCLA-Τούλσα (Σαν Ντιέγκο)
6-Οχάιο Στέιτ-ΝΤΕΪΤΟΝ (Μπάφαλο)
7-ΣΙΡΑΚΙΟΥΖ-Ουέστερν Μίσιγκαν (Μπάφαλο)
8-Νιου Μέξικο-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ (Σεντ Λούις)
9-ΚΑΝΣΑΣ-Ίστερν Κεντάκι (Σεντ Λούις)

Φάση των «32» (22-23/03)
10-ΦΛΟΡΙΝΤΑ-Πίτσμπουργκ (Ορλάντο)
11-Στέφεν Φ. Όστιν-UCLA (Σαν Ντιέγκο)
12-ΝΤΕΪΤΟΝ-Σίρακιουζ (Μπάφαλο)
13-ΣΤΑΝΦΟΡΝΤ-Κάνσας (Σεντ Λούις)

Sweet Sixteen (27/03)
14-Φλόριντα-UCLA (Μέμφις)
15-Ντέιτον-Στάνφορντ (Μέμφις)

Elite Eight (29/03)
16-Νικητές 14-15 (Μέμφις)

West Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
17-ΑΡΙΖΟΝΑ-Ουέμπερ Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
18-ΓΚΟΝΖΑΓΚΑ-Οκλαχόμα Στέιτ (Σαν Ντιέγκο)
19-Οκλαχόμα-ΝΟΡΘ ΝΤΑΚΟΤΑ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
20-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ-Νιου Μέξικο Στέιτ (Σποκέιν)
21-ΜΠΕΪΛΟΡ-Νεμπράσκα (Σαν Αντόνιο)
22-ΚΡΕΪΤΟΝ-Λουιζιάνα Λαφαγιέτ (Σαν Αντόνιο)
23-ΌΡΕΓΚΟΝ-Μπρίχαμ Γιανγκ (Μιλγουόκι)
24-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ-Αμέρικαν (Μιλγουόκι)

Φάση των «32» (22-23/03)
25-ΑΡΙΖΟΝΑ-Γκονζάγκα (Σαν Ντιέγκο)
26-Νορθ Ντακότα Στέιτ-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
27-ΜΠΕΪΛΟΡ-Κρέιτον (Σαν Αντόνιο)
28-Όρεγκον-ΟΥΙΣΚΟΝΣΙΝ (Μιλγουόκι)

Sweet Sixteen (27/03)
29-Αριζόνα-Σαν Ντιέγκο Στέιτ (Άναχαϊμ)
30-Μπέιλορ-Ουισκόνσιν (Άναχαϊμ)

Elite Eight (29/03)
31-Νικητές 29-30 (Άναχαϊμ)

Midwest Regional

First Four (18-19/03)
32-ΚΑΛ ΠΟΛΙ-Τέξας Σάουδερν (Ντέιτον)
33-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ ΣΤΕΪΤ-Ξαβιέρ (Ντέιτον)
34-Αϊόβα-ΤΕΝΕΣΙ (Ντέιτον)

Φάση των «64» (20-21/03)
35-ΟΥΙΤΣΙΤΑ ΣΤΕΪΤ-Καλ Πόλι (Σεντ Λούις)
36-ΚΕΝΤΑΚΙ-Κάνσας Στέιτ (Σεντ Λούις)
37-ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ-Νορθ Καρολάινα Στέιτ (Ορλάντο)
38-ΛΟΥΙΣΒΙΛ-Μανχάτατ (Ορλάντο)
39-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Ουόφορντ (Μιλγουόκι)
40-ΤΕΞΑΣ-Αριζόνα Στέιτ (Μιλγουόκι)
41-Ντιουκ-ΜΕΡΣΕΡ (Ράλεϊ)
42-Μασατούσετς-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Φάση των «32» (22-23/03)
43-Ουίτσιτα Στέιτ-ΚΕΝΤΑΚΙ (Σεντ Λούις)
44-Σεντ Λούις-ΛΟΥΙΣΒΙΛ (Ορλάντο)
45-ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Τέξας (Μιλγουόκι)
46-Μέρσερ-ΤΕΝΕΣΙ (Ράλεϊ)

Sweet Sixteen (28/03)
47-Κεντάκι-Λούισβιλ (Ιντιανάπολις)
48-Μίσιγκαν-Τενεσί (Ιντιανάπολις)

Elite Eight (30/03)
49-Νικητές 47-48 (Ιντιανάπολις)

East Regional

Φάση των «64» (20-21/03)
50-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Κόσταλ Καρολάινα (Ράλεϊ)
51-ΜΕΜΦΙΣ-Τζορτζ Ουάσινγκτον (Ράλεϊ)
52-Σινσινάτι-ΧΑΡΒΑΡΝΤ (Σποκέιν)
53-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ-Ντέλαγουερ (Σποκέιν)
54-ΝΟΡΘ ΚΑΡΟΛΑΪΝΑ-Πρόβιντενς (Σαν Αντόνιο)
55-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ-Νορθ Καρολάινα Σέντραλ (Σαν Αντόνιο)
56-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Σεντ Τζόζεφς (Μπάφαλο)
57-ΒΙΛΑΝΟΒΑ-Μιλγουόκι (Μπάφαλο)

Φάση των «32» (22-23/03)
58-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ-Μέμφις (Ράλεϊ)
59-Χάρβαρντ-ΜΙΣΙΓΚΑΝ ΣΤΕΪΤ (Σποκέιν)
60-Νορθ Καρολάινα-ΑΪΟΒΑ ΣΤΕΪΤ (Σαν Αντόνιο)
61-ΚΟΝΕΚΤΙΚΑΤ-Βιλανόβα (Μπάφαλο)

Sweet Sixteen (28/03)
62-Βιρτζίνια-Μίσιγκαν Στέιτ (Νέα Υόρκη)
63-Αϊόβα Στέιτ-Κονέκτικατ (Νέα Υόρκη)

Elite Eight (30/03)
64-Νικητές 62-63 (Νέα Υόρκη)

Final Four (Άρλινγκτον, Τέξας)

Ημιτελικοί (05/04)
Νικητές 16, 31, 49 και 64

Τελικός (07/04)
Νικητές ημιτελικών

To υπόλοιπο πρόγραμμα του ΝΙΤ:
Πρώτος Γύρος (18-19/03)
1-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Ιρβάιν
2-Σαν Φρανσίσκο-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΣΤΕΪΤ
3-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Γιούτα Βάλεϊ
4-ΑΡΚΑΝΣΑΣ-Ιντιάνα Στέιτ
5-Σεντ Τζονς-ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΟΡΙΣ
6-Γκριν Μπέι-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
7-ΙΛΙΝΟΪΣ-Μπόστον Γιουνιβέρσιτι
8-ΚΛΕΜΣΟΝ-Τζόρτζια Στέιτ
9-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Χάι Πόιντ
10-ΣΕΝΤ ΜΕΡΙΣ-Γιούτα
11-ΜΙΖΟΥΡΙ-Ντέιβιντσον
12-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ-Τολέντο
13-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Φλόριντα Γκολφ Κοστ
14-ΤΖΟΡΤΖΤΑΟΥΝ-Ουέστ Βιρτζίνια
15-ΤΖΟΡΤΖΙΑ-Βερμόντ
16-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ-Αϊόνα

Δεύτερος Γύρος (20-24/03)
17-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΕΘΟΝΤΙΣΤ-Λουιζιάνα Στέιτ
18-ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ-Αρκάνσας
19-Ρόμπερτ Μόρις-ΜΠΕΛΜΟΝΤ
20-Ιλινόις-ΚΛΕΜΣΟΝ
21-ΜΙΝΕΣΟΤΑ-Σεντ Μέρις
22-Μιζούρι-ΣΑΟΥΔΕΡΝ ΜΙΣ
23-ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΣΤΕΪΤ-Τζορτζτάουν
24-Τζόρτζια-ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΤΕΚ

Προημιτελικά (25-26/03)
25-Σάουδερν Μέθοντιστ-Καλιφόρνια
26-Μπέλμοντ-Κλέμσον
27-Μινεσότα-Σάουδερν Μις
28-Φλόριντα Στέιτ-Λουιζιάνα Τεκ

Ημιτελικά (01/04)
29-Νικητές 25-26
30-Νικητές 27-28

Τελικός (03/04)
Νικητές 29-30

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του CBI:
Πρώτος γύρος (19/03)
1-ΤΕΞΑΣ A&M-Ουαϊόμινγκ
2-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Μόρχεντ Στέιτ
3-Όρεγκον Στέιτ-ΡΑΝΤΦΟΡΝΤ
4-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Σάουθ Ντακότα Στέιτ
5-Τέξας Ελ Πάσο-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
6-Τουλέιν-ΠΡΙΝΣΕΤΟΝ
7-ΠΕΝ ΣΤΕΪΤ-Χάμπτον
8-ΣΙΕΝΑ-Στόνι Μπρουκ

Προημιτελικά (24/03)
9-ΙΛΙΝΟΪΣ ΣΤΕΪΤ-Τέξας Α&Μ
10-ΟΛΝΤ ΝΤΟΜΙΝΙΟΝ-Ράντφορντ
11-Πρίνσετον-ΦΡΕΖΝΟ ΣΤΕΪΤ
12-ΣΙΕΝΑ-Πεν Στέιτ

Ημιτελικά (26/03)
13-Ολντ Ντομίνιον-Ιλινόις Στέιτ
14-Σιένα-Φρέζνο Στέιτ

Τελικοί (31/03, 02/04 και 04/04)
Νικητές 14-13

Και το υπόλοιπο πρόγραμμα του College Insider:
Πρώτος γύρος
17/03: Μπράουν-ΧΟΛΙ ΚΡΟΣ
18/03: Κανίσιους-ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ
18/03: Ιστ Καρολάινα-ΡΑΪΤ ΣΤΕΪΤ
18/03: ΙΣΤΕΡΝ ΜΙΣΙΓΚΑΝ-Νόρφολκ Στέιτ
18/03: ΙΣΤ ΤΕΝΕΣΙ ΣΤΕΪΤ-Τσατανούγκα
18/03: Βαλπαράισο-ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ
18/03: ΣΑΜ ΧΙΟΥΣΤΟΝ-Αλαμπάμα Στέιτ
18/03: ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ-Πόρτλαντ Στέιτ
19/03: ΓΕΪΛ-Κουνίπιακ
19/03: Σάουθ Καρολάινα Απστέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
19/03: ΟΧΑΪΟ-Κλίβελαντ Στέιτ
19/03: ΙΝΤΙΑΝΑ ΠΕΡΝΤΙΟΥ ΦΟΡΤ ΟΥΕΪΝ-Άκρον
19/03: Μιζούρι Στέιτ-ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ
19/03: ΝΕΜΠΡΑΣΚΑ ΟΜΑΧΑ-Νορθ Ντακότα
19/03: Νόρδερν Κολοράντο-ΤΕΞΑΣ Α&Μ ΚΟΡΠΟΥΣ ΚΡΙΣΤΙ
19/03: Γκραντ Κάνιον-ΠΑΣΙΦΙΚ

Δεύτερος Γύρος
21/03: Ιστ Τενεσί Στέιτ-ΤΟΟΥΣΟΝ
22/03: ΒΙΡΤΖΙΝΙΑ ΜΙΛΙΤΕΡΙ-Ιντιάνα Περντιού Φορτ Ουέιν
22/03: ΟΧΑΪΟ-Ράιτ Στέιτ
22/03: Χόλι Κρος-ΓΕΪΛ
22/03: ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ-Ίστερν Μίσγκαν
22/03: Σαμ Χιούστον-ΣΑΝ ΝΤΙΕΓΚΟ
22/03: ΠΑΣΙΦΙΚ-Τέξας Α&Μ Κόρπους Κρίστι
24/03: ΜΑΡΕΪ ΣΤΕΪΤ-Νεμπράσκα Όμαχα

Προημιτελικά
26/03: Οχάιο-Βιρτζίνια Μιλιτέρι
26/03: Κολούμπια-Γέιλ
26/03: Πασίφικ-Σαν Ντιέγκο
27/03: Μάρεϊ Στέιτ-Τόουσον

Ημιτελικά
01/04

Τελικός
03/04


Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

NCAA: Τέλος το Τζορτζτάουν από NIT (videos)

Η κόρη του τέως βασιλιά Κωνσταντίνου παντρεύεται! Ο αρραβώνας και η δημόσια ερωτική εξομολόγηση
Η κόρη του τέως βασιλιά Κωνσταντίνου παντρεύεται! Ο αρραβώνας και η δημόσια ερωτική εξομολόγηση
Παναθηναϊκός: Όλα το καλοκαίρι!
Παναθηναϊκός: Όλα το καλοκαίρι!
Ολυμπιακός: Ο Τουρέ, ο Χασάν και ο... Αραούχο!
Ολυμπιακός: Ο Τουρέ, ο Χασάν και ο... Αραούχο!
Επέτειος Πολυτεχνείου: Κορυφώνονται οι εκδηλώσεις - Επί ποδός 5.000 αστυνομικοί
Επέτειος Πολυτεχνείου: Κορυφώνονται οι εκδηλώσεις - Επί ποδός 5.000 αστυνομικοί


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies