Ορφέας Νέου Σκοπού: «Βράζουν» με τη διαιτησία

Με πολλά παράπονα από τη διαιτησία του εντός έδρας αγώνα του με τη ΧΑΝΘ έμεινε ο Ορφέας Νέου Σκοπού.

Το συγκρότημα του Φώτη Κοκολιού γνώρισε την ήττα, αλλά οι άνθρωποί του έμειναν έντονα δυσαρεστημένοι από το δεύτερο διαιτητή Παπαγερίδη, ο οποίος θεωρούν πως έκρινε το τελικό αποτέλεσμα. Όπως χαρακτηριστικά αναφέρουν μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα τους: «Στην τελευταία περίοδο ο Ορφέας προσπάθησε τη μεγάλη ανατροπή με τον Τεβετζίδη να μειώνει στους τρεις, αλλά ύστερα από λίγο ο διαιτητής κύριος Παπαγερίδης έμελλε να κρίνει το ματς. Στο τρίποντο που επιχείρησε στην εκπνοή του χρόνου της επίθεσης ο παίκτης της ΧΑΝΘ ο Παπαγερίδης «είδε» φάουλ, δίνοντας μάλιστα και τεχνική ποινή στον Τσανάκα που διαμαρτυρήθηκε, με τον παίκτη της ΧΑΝΘ να εκτελεί συνολικά πέντε βολές και τους Θεσσαλονικείς να ξεφεύγουν στο σκορ. Κι αφού πλέον η διαφορά έφυγε στους 12-14 ο ίδιος διαιτητής έδωσε φάουλ στο τρίποντο και υπέρ του Ορφέα (γιατί άραγε;), προκαλώντας ειρωνικά σχόλια και γέλια από την κερκίδα, αλλά και τη δικαιολογημένη απορία από πλευράς ΧΑΝΘ».

Ο Ορφέας Νέου Σκοπού χρειάζεται πλέον τέσσερις νίκες στους επόμενους ισάριθμους αγώνες του για να ανανεώσει την παρουσία του στις εθνικές κατηγορίες. Στις τάξεις του, πάντως, δεν χάνουν την αισιοδοξία τους και θεωρούν πως μπορούν να τα καταφέρουν.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού