NBA: Εξαιρετικός ο Αντετοκούνμπο, «χαρακίρι» οι Μπακς (videos)
Glomex

NBA: Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέναντι στους Μπουλς, αλλά οι Μπακς κατάφεραν να χάσουν δικό τους ματς, 119-113 στην παράταση.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ των «Ελαφιών» ήταν απολαυστικός. Τελείωσε τον αγώνα με 45 πόντους, κατέβασε 22 ριμπάουντ, κάνοντας ρεκόρ καριέρας, ενώ ακόμα είχε 7 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 42 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ.

Ωστόσο, οι Μπακς κατάφεραν να κάνουν «χαρακίρι» απέναντι στους Μπουλς, καθώς 1:39 πριν από το τέλος της κανονικής διάρκειας, είχαν προβάδισμα 8 πόντων (106-98), αλλά συνεχόμενα λάθη έδωσαν την ευκαιρία στους «ταύρους» να επιστρέψουν και να στείλουν το ματς στην παράταση (106-106) με καλάθι του Άιο Ντονσούμου, έπειτα από λάθος του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι Μπακς έδειξαν να μπαίνουν πιο δυνατά, όμως, το «συγκρότημα» από το Σικάγο μ’ ένα ξέσπασμα κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη 119-113. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα των «Ελαφιών», που έχουν πλέον ρεκόρ 22-11, ενώ οι Μπουλς ανέβηκαν στο 14-19.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-32, 57-55, 79-82, 106-106, 119-113 (παρ.)

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα