NBA: Τρομερός ΛεΜπρόν και νίκη για Λέικερς (video)

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς οδήγησε τους Λέικερς σε νίκη 114-113 στην παράταση επί των Θάντερς.

Ο βασιλιάς ΛεΜπρον δεν συμβιβάζεται με την ήττα και γι’ αυτό ήταν καθοριστικός στη μεγάλη νίκη 114-113 στην παράταση των Λέικερς απέναντι στους Θάντερς.

Για ένα ακόμη παιχνίδι, πήρε την ομάδα στους ώμους του και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση με δικό του τρίποντο (105-105). Στον έξτρα χρόνο, πάλι βγήκε μπροστά, καθώς με ένα δικό του κλέψιμο στην επαναφορά ξεκαθάρισε τα πράγματα και έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Στα 41 λεπτά που αγωνίστηκε ο «βασιλιάς» σημείωσε 25 πόντους με 6/11 δίποντα και 3/9 τρίποντα με 7 ασίστ και 6 ριμπάουντ. Ο Χάρελ ήταν συμπαραστάτης του με 20 πόντους. Για την Οκλαχόμα ξεχώρισαν ο Χόρφορντ και ο Ουίλιαμς σκόραραν από 25 και 24 πόντους αντίστοιχα.

Οι Μάβερικς πήραν σπουδαία νίκη με 118-117 απέναντι στους Χοκς, έχοντας σε τρομερή βραδιά τον Λούκα Ντόντσιτς. Ο νεαρός άσος είχε 28 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ και φυσικά ήταν ο καλύτερος του γηπέδου.

Οι Νετς επικράτησαν 104-94 των Πέισερς περισσότερο εύκολα από αυτό που δείχνει το τελικό σκορ. Ο Ίρβινγκ σταμάτησε στους 35 πόντους, σε ένα ματς που έπρεπε να χαλαρώσουν για να καταφέρει η ομάδα της Ιντιάνα να μειώσει τη διαφορά, που έφτασε και τους 36 πόντους.

έικερς-Οκλαχόμα Σίτι 114-113

Oklahoma City Thunder vs Los Angeles Lakers Full Game Highlights | February 10 | 2021 NBA Season

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!