NBA: Γονάτισαν… και οι «Πολεμιστές» στους «Κέλτες»

Δεν… καταλαβαίνουν τίποτα οι Σέλτικς, οι οποίοι επιβλήθηκαν 92-88 των Ουόριορς και έφτασαν στην 14η συνεχόμενη νίκη τους.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «Κέλτες» ήταν ο Κάιρι Ίρβινγκ, ο οποίος μπορεί να σημείωσε… μόνο 16 πόντους, αλλά οι 11 εξ αυτών ήταν στην τελευταία περίοδο, όπου «καθάρισε» το ματς για την ομάδα του. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τζέιλεν Μπράουν με 22 πόντους και τον… ακολούθησε ο Αλ Χόρφορντ με 18 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Κέβιν Ντουράντ με 24 πόντους, όμως, ο Στεφ Κάρι έμεινε στους 9 πόντους και ο Κλέι Τόμπσον στους 13.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας, εντυπωσιακοί ήταν οι Ρόκετς, με πρωταγωνιστή τον Χάρντεν, συνέτριψαν 142-116 τους Σανς στο Φοίνιξ, πραγματοποιώντας ρεκόρ.

Η ομάδα του Χιούστον σημείωσε 90 πόντους μέσα σε 24 λεπτά, ξεπερνώντας το ρεκόρ που είχαν από το 1990, όταν και είχε πετύχει 87 πόντους μέχρι το ημίχρονο. Ο Τζέιμς Χάρντεν σημείωσε 48 πόντους (18/18 βολές, 6/11 δίποντα, 6/11 τρίποντα), ενώ ο Κρις Πολ που επέστρεψε μετά από απουσία ενός μήνα λόγω τραυματισμού στο γόνατο, έκανε double double με 11 πόντους και 10 ασίστ. Κορυφαίος σκόρερ για τους Σανς ήταν ο Γκρεγκ Μονρό με 20 πόντους.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Βοστόνη-Γκόλντεν Στέιτ 92-88
Φοίνιξ-Χιούστον 116-142

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ