Προσπάθησαν, αλλά δεν μπόρεσαν

Οι Ιντιάνα Πέισερς σταμάτησαν την ξέφρενη πορεία των Σικάγο Μπουλς κερδίζοντας τους στην παράταση με 115-108 (102-102 κ.α.).

Οι γηπεδούχοι Πέισερς διατήρησαν το προβάδισμα στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά οι «ταύροι» μείωσαν την διαφορά στα τελευταία λεπτά και τελικά έστειλαν το ματς στην παράταση. Αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στον Ντέρικ Ρόουζ, ο οποίος έφτασε στους 42 πόντους!

Οι 29 πόντοι και τα δώδεκα ριμπάουντ του Τάιλερ Χάνσμπρο αποδείχτηκαν τελικά αρκετά, αν και οι οπαδοί των γηπεδούχων αγχώθηκαν στο τέλος. Πλέον, οι Πέισερς θα διατηρηθούν στην όγδοη θέση της Ανατολής, ανεξάρτητα από τα υπόλοιπα αποψινά αποτελέσματα.

NBA: Οι Σπερς και οι Πέισερς θα παίξουν δύο αγώνες στο Παρίσι το 2025
Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)