Live Chat Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Euroleague: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το Live Chat του OnSports την αναμέτρηση Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Στην τελευταία εξ αναβολής αναμέτρηση που παρουσιάζεται στο πρόγραμμα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ για το τέλος της Regular Season στην Euroleague, οι «πράσινοι» αντιμετωπίζουν στο Βερολίνο την Άλμπα για την 19η αγωνιστική.

Οι «πράσινοι» προέρχονται από την σπουδαία νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο ΟΑΚΑ με 87-86, κλείνοντας θετικά τις εντός έδρας υποχρεώσεις στη διοργάνωση και πλέον βρίσκεται στην 13η θέση με 8-18.

Το σύνολο του Δημήτρη Πρίφτη θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Στέφαν Γιόβιτς και Νίκου Χουγκάζ με τον δεύτερο να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής, αφού δεν ήταν αρχικά δηλωμένος στο «τριφύλλι».

Από την άλλη μεριά, οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν από την Αναντολού Εφές με 87-77 και πλέον στέκονται στη δέκατη θέση με 11-15.

«Να έχουμε καλό σκεπτικό και νοοτροπία, κυρίως στην επίθεση να πασάρουμε τη μπάλα. Να μην κάνουμε βεβιασμένες επιθέσεις, πολλές φορές έχουμε αυτό το σύμπτωμα να είμαστε πιο ομαδικοί. Ταυτόχρονα να μην έχουμε σκαμπανεβάσματα στην απόδοση μας. Αρκετές φορές αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δεχόμαστε 30 πόντους σε ένα δεκάλεπτο και σ’ ένα άλλο 10 αυτή η διαφοροποίηση κυρίως αμυντικά πρέπει να την εξαλείψουμε για να είμαστε πιο συνεπής», δήλωσε ο τεχνικός του «τριφυλλιού» αναφορικά με την προσέγγιση του αγώνα γοήτρου.

Την αναμέτρηση θα διευθύνουν οι Όλεγκς Λάτισεβς (Λετονία), Σαούλιους Ράτσις (Λιθουανία) και Κάρλος Περούγκα (Ισπανία).

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ