Εύκολα στην κορυφή της ACB η Ρεάλ-Διέλυσε την Μπέτις με 71-48

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία 71-48 της Ρεάλ Μπέτις για την 11η αγωνιστική της ACB, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος

Η ομάδα του Λάσο δε δυσκολεύτηκε καθόλου να επικρατήσουν της Μπέτις με σκορ 71-48, παραμένοντας εύκολα στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι σκληρή άμυνα των Μαδριλένων σε συνδυασμό με την «ασυνέπεια» των αντιπάλων κατάφερε να τους κρατήσει σε μονψήφιο αριθμό πόντων για το triple score, 18-6.

Οι παίκτες της Μπέτις ανέβασαν...στροφές αλλά η Ρεάλ ήταν κυρίαρχη και στις δυο πλευρές του γηπέδου, για να πάει με το +11 στα αποδυτήρια(32-21).

Στην επιστροφή από τα αποδυτήρια η Μπέτις προσπάθησε να ισορροπήσει, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο κατέρρευσε ξανά, με αποτέλεσμα να έρθει το «βαρύ» -23.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Αμπάλδε και Ταβάρες με 11 πόντους έκαστος, ενώ ο Ερτέλ τελείωσε με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ο Σανόν Έβανς έπαιζε μόνος του... με 22 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-6, 32-21, 57-34, 71-48.

Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο