ΤΣΣΚΑ - Βαλένθια 81-70: Με καλό μπάσκετ χτίζουν σερί οι Ρώσοι! (video)

Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 81-70 της Βαλένθια και πέτυχε την 4η σερί νίκης της στη Euroleague. Πολύ καλός ο Σαντ Ρος με 11 πόντους και γεμάτη στατιστική.

Ο Κουρμπάνοφ έγραψε το 8-5 στο 3', αλλά η Βαλένθια απάντησε και πέρασε μπροστά με το τρίποντο του Ντούμπλιεβιτς για το 12-15. Ο Φόιγκτμαν διαμόρφωσε το αποτέλεσμα δεκαλέπτου (20-17) για την ΤΣΣΚΑ.

Η ομάδα του Ιτούδη έγραψε το 33-32 με το τρίποντο του Ντάνιελ Χάκετ. Ο Κολόμ απάντησε για το 32-33 για να έρθει ο Τζέιμς με τρίποντη βόμβα και να κάνει το 42-39 στο 20'.

Ο Χάινς σκόραρε για το 58-49 στο 27', με τον Ντουρ να μειώνει σε 60-56 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σαντ Ρος έδωσε αέρα 13 πόντων (71-58) . Ο Ντούμπλιεβιτς μείωσε σε 74-64. 3 λεπτά πριν το τέλος του ματς. Ο Χάκερ με τρίποντο για το 81-69, 1 λεπτό πριν το ματς τελείωσε την υπόθεση νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 42-39, 60-56, 81-70