Μπάγερν Μονάχου-Φενέρμπαχτσε 90-86 (2η παρ.): Άντεξαν και έκαναν την έκπληξη οι Βαυαροί (photos)

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε την έκπληξη της 21ης αγωνιστικής καθώς επικράτησε με 90-86 της Φενέρμπαχτσε στη δεύτερη παράταση εντός έδρας

Σε ένα ματς διαφήμιση του μπάσκετ η Μπάγερν Μονάχου έκανε την έκπληξη της 21ης αγωνιστικής της Euroleague καθώς επικράτησε με 90-86 (66-66 κ.α., 80-80 α’παρ.) της Φενέρμπαχτσε υποχρεώνοντας την στην τρίτη της ήττα στη διοργάνωση.

Το ματς ήταν ντέρμπι στα τελευταία λεπτά με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση όπου χρόνος ο Κώστας Σλούκας, διέσχισε το παρκέ σαν... σίφουνας και με προσπάθεια ισοφάρισε στο 66-66 για να αστοχήσει στη συνέχεια ο Τζέντοβιτς στο "σουτ-προσευχή" και να οδηγηθεί ο αγώνας στη δεύτερη παράταση. Εκεί η Μπάγερν βρήκε τις λύσεις και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια της χρονιάς.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ