Φενέρμπαχτσε-Ρεάλ Μαδρίτης 65-63: Με την «υπογραφή» Ντατόμε πήρε το ντέρμπι (photos)

Ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση της πρωτιάς στην κανονική περίοδο της Euroleague έκανε η Φενέρμπαχτσε, η οποία επικράτησε με 65-63 της Ρεάλ Μαδρίτης εντός έδρας

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λουίτζι Ντατόμε, ο οποίος τα έκανε όλα μέσα στο παρκέ η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 65-63 της Ρεάλ Μαδρίτης και έκανε ένα ακόμα βήμα προκειμένου να μπορέσει να κατακτήσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Euroleague. Ο Ιταλός φόργουορντ σημείωσε 17 πόντους, ενώ παράλληλα ήταν αυτός που με καλάθι και φάουλ 6,6 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του ματς έκανε το 65-63 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του μιας και ο Φακούντο Καμπάτσο ήταν άστοχος στο τέλος στο σουτ της νίκης.

Η Φενέρμπαχτσε κατάφερε να επιστρέψει από το -6 με λιγότερο από 2 λεπτά να μένουν στο ρολόι και έφτασε σε μία πολύ σημαντική νίκη, η οποία την διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-1. Η Ρεάλ Μαδρίτης από την πλευρά της αγωνίστηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο χωρίς τον Σέρχιο Γιούλ που αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή από τους διαιτητές.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1